Jeff Bridges
Fot. Amanda Edwards/WireImage/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jeff Bridges poinformował fanów, że walczy z rakiem. „Rokowania są dobre”

Aktor właśnie rozpoczął leczenie

Ksenia Krasko 20 października 2020 11:05
Jeff Bridges
Fot. Amanda Edwards/WireImage/Getty Images

Zdobywca Oscara, legendarny aktor Jeff Bridges, poinformował na swoim Twitterze, że wykryto u niego nowotwór. 70-letni aktor przyznał, że lekarze zdiagnozowali chłoniaka, jednak dodał, że znajduje się pod opieką najlepszych specjalistów, dlatego wierzy, że uda mu się pokonać chorobę.

Jeff Bridges ma raka. Jak się czuje?

Jeff Bridges, niezapomniany Big Lebowski, podzielił się z fanami przykrą wiadomością. „Jak powiedziałby Koleś [główny bohater filmu Big Lebowski – przyp. red.], pojawiło się nowe g*wno. Zdiagnozowano u mnie chłoniaka”, napisał.

„Chociaż jest to poważna choroba, mam szczęście, że opiekuje się mną doskonały zespół lekarzy, a rokowania są dobre”, dodał, zaznaczając, że właśnie rozpoczął leczenie.

Aktor nie ujawnił, z jakim typem chłoniaka walczy (ta postać raka atakuje układ limfatyczny i komórki wchodzące w skład układu odpornościowego), ale podziękował bliskim za wsparcie. Od 43 lat jest w szczęśliwym związku małżeńskim z Susan Geston. Para ma trzy córki – Isabelle Annie, Jessicę Lily i Hayley Roselouise.

Filmografia Jeffa Bridgesa obejmuje około 100 filmów i seriali, w tym Gwiezdny przybysz, K-PAX, Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi, Iron Man, czy Człowiek, który gapił się na kozy. Rola w filmie Szalone serce przyniosła mu w 2010 roku Oscara i nagrodę Złoty Glob. 

Jeff Bridges z żoną Susan Geston

Jeff Bridges, Susan Geston
Fot. Michael Tullberg/Getty Images

Jeff Bridges jako Big Lebowski

Jeff Bridges, film Big Lebowski
Fot. Mat. Prasowe

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!