Jean-Paul Belmondo
Fot. (c) Roger-Viollet / Roger-Viollet/Roger Viollet/East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

Jean-Paul Belmondo: uwielbiali go fani, kochały kobiety. Burzliwe życie prywatne francuskiego aktora

Był jednym z najsłynniejszych aktorów kina francuskiego. Kochany przez fanów, a także... kobiety

Marta Nawacka 25 sierpnia 2022 11:46
Jean-Paul Belmondo
Fot. (c) Roger-Viollet / Roger-Viollet/Roger Viollet/East News

Wielki aktor, niezwykły człowiek. Jego życie prywatne pełne było zawirowań i sensacji. Miał dwie żony i czwórkę dzieci, z których ostatnie urodziło się, gdy miał... 70 lat! Jean-Paul Belmondo doświadczył również tragedii, z której tak naprawdę nigdy się nie otrząsnął. Odcisnęła ona bolesne piętno na jego psychice... Oto jest wszystkie tajemnice! 

Jean-Paul Belmondo – kariera

Francuski aktor był jednym z najbardziej znanych i lubianych, a także największym amantem i gwiazdą lat 60. i 70. Jego największymi i najpopularniejszymi rolami były te w filmach „Do utraty tchu”, „Szpicel”, „Szalony Piotruś”, „Skórka z banana”, „Nędznicy”, „Zawodowiec”, „Człowiek z Rio”, „Bądź piękna i milcz” oraz „Podróż rozpieszczonego dziecka”. W sumie zagrał w ponad 80 produkcjach. Jean-Paul Belmondo kochał także teatr i to na jego deskach stawiał pierwsze aktorskie kroki. Na początku chciał zostać sportowcem – interesował go boks i piłka nożna. Przed rozpoczęciem kariery aktorskiej miał nawet na swoim koncie dwie profesjonalne walki bokserskie. Za swoją twórczość został nagrodzony Złotym Lwem na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Zmarł 6 września w wieku 88 lat.

Zobacz również: Louis de Funes: francuski król komedii rozśmieszał miliony, a jaki był prywatnie?

Jean-Paul Belmondo, Paryż, 1959
Fot. (c) Alain Adler / Roger-Viollet/Roger Viollet/East News

Jean-Paul Belmondo, Paryż, 1959 rok

Jean-Paul Belmondo – pierwsze małżeństwo

Wraz ze wzrostem popularności Jean-Paul Belmondo musiał się liczyć również ze sporym zainteresowaniem prasy jego życiem prywatnym. A w nim działo się dużo. Aktor kochał kobiety, a one jego. Miał na swoim koncie liczne romanse, z którymi wcale się nie krył i sprawiał wrażenie szczęśliwie zakochanego. Mężczyzna miał dwie żony. Pierwszą z nich była tancerka Élodie Constantin, a właściwie Renée Constant. Ich związek okazał się miłością od pierwszego wejrzenia, która zakończyła się ślubem 4 grudnia 1959 roku.

Zakochani doczekali się trójki dzieci. Najstarsze z nich, córka Patricia, urodziła się sześć lat przed ślubem, w 1953 roku. Rok później, w 1960 roku, na świecie pojawiła się druga córka małżeństwa, Florence, a po kolejnych trzech latach syn Paul Alexandre. Szczęśliwą familię często można było zobaczyć na premierach filmowych i innych publicznych imprezach. Rodzinna sielanka nie trwało jednak długo. Lata 60. przyniosły liczne nieporozumienia między parą, a ostatecznie we wrześniu 1966 roku Jean-Paul Belmondo i Élodie Constantin rozwiedli się.

Dwoje z trójki dzieci aktora i jego żony także zaczęły robić karierę. Najstarsza córka, Patricia, poszła poniekąd w ślady taty i związała się ze światem filmu. Nie została jednak aktorką, a... scenarzystką. W jej dorobku jest kilka kinowych produkcji. Młodsza, Florence, mimo, że często można ją było zobaczyć u boku sławnego aktora na salonach, wyjechała jednak do USA i tam założyła rodzinę. Syn Jeana-Paula Belmondo swoją karierę oparł na... sporcie, w którym osiągał sukcesy. Paul Alexandre Belmondo to uznany kierowca wyścigowy. Na swoim koncie ma udział m.in. w Formule 1.

Czytaj też: Roman Polański i Nastassja Kinski: historia skandalicznego romansu

Jean-Paul Belmondo z żoną Elodie, 1959
Fot. (c) Alain Adler / Roger-Viollet/Roger Viollet/East News

Jean-Paul Belmondo z żoną Élodie Constantin w 1959 roku

Romanse i związki Jeana-Paula Belmondo

Jeszcze przed rozwodem z pierwszą żoną, Jean-Paul Belmondo zaczął spotykać się z Ursulą Andress. Kobieta była aktorką. Spotkali się na planie filmu „Człowiek z Hongkongu” i zakochali w sobie. Para popularnych aktorów budziła ogromne zainteresowanie prasy. Mimo że wydawało się, że będą razem na dłużej, to po siedmiu latach związku się rozstali, budząc kolejną ogromną sensację. W 1971 roku aktor nawiązał kolejny romans, tym razem podczas zdjęć do filmu „Małżonkowie roku drugiego”. Jego wybranką była Laura Antonelli. Po roku postanowili zostać parą. „Laura była dla mnie przede wszystkim uroczą towarzyszką, wyjątkowo uroczą”, zwykł mawiać Jean-Paul Belmondo w wywiadach. Jednak i ten związek nie przetrwał zbyt długo i zakończył się w 1980 roku.

Kolejnym sensacyjnym związkiem francuskiego aktora był ten z brazylijską seksbombą Carlos Sotto Mayor. Najbardziej szokujący w tym wypadku był fakt, że zakochanych dzieliło... 30 lat różnicy. Sami zainteresowani zdawali się tym zupełnie nie przejmować i chętnie okazywali sobie czułość, pojawiając się razem publicznie. Tak jak poprzednie romanse, również ten zakończył się rozstaniem. Pod koniec lat 80. Jean-Paul Belmondo znów się zakochał. Tym razem jego miłością była Natty Tardivel, tancerka rewii Stéphane'a Collaro. Para była razem przez 13 lat, aż w 2002 roku zalegalizowali swój związek, czyniąc to wydarzenie ogromną sensacją w mediach. W 2003 roku Natty urodziła ich pierwsze wspólne dziecko, a jednocześnie czwarte dziecko aktora, córkę Stellę. Jean-Paul miał wtedy... 70 lat.

Zobacz także: Zazwyczaj kochał krótko, ale intensywnie... Oto wszystkie romanse Jamesa Deana!

Jean-Paul Belmondo z żoną Natty, 2004
Fot. EAST NEWS

Jean-Paul Belmondo z żoną Natty w 2004 roku

Jean-Paul Belmondo – życiowa tragedia artysty

W 1993 roku francuskiego aktora spotkała ogromna tragedia. Najstarsza z jego córek, Patricia, zginęła w pożarze, który miał miejsce w jej domu w Paryżu. Aktor nigdy nie pogodził się z jej śmiercią. W trudnym czasie mógł jednak liczyć na wsparcie żony i pozostałej dwójki dzieci. W 2008 roku, sześć lat po ślubie, Jean-Paul Belmondo i Natty Tardivel postanowili się rozstać. Jeden z największych francuskich amantów nie mierzył się długo z samotnością i niedługo później zamieszkał z Barbarą Gandolfi, belgijską bizneswoman.

Mężczyzna znowu stanowił ciekawy temat dla prasy, gdyż jego nowa ukochana była od niego o 40 lat młodsza. Dodatkowo była kiedyś modelką, a jej zdjęcie pojawiło się na okładce „Playboya”. Dziewczyna była też oskarżana o oszustwa finansowe i przeciwko niej wszczęto nawet postępowanie. Jean-Paul zapewniał o jej niewinności, jednak ostatecznie w 2012 roku para się rozstała. W 2020 roku media donosiły jeszcze o rzekomym powrocie Jeana-Paula do dawnej ukochanej, aktorki Carlos Sotto Mayor... W życiu popularnego aktora nie brakowało sukcesów, jak choćby na drodze zawodowej, a także skandali wywoływanych kolejnymi związkami. Mężczyzna do końca swoich dni cieszył się uznaniem i sympatią fanów, a także miłością kobiet.  

Czytaj też: Jane Fonda i Roger Vadim: wybaczała mu wszystkie zdrady i hojnie dawała pieniądze

Jean-Paul Belmondo, 2019
Fot. Didier Bauweraerts/Isopix/East News

Jean-Paul Belmondo w 2019 roku

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…