Jay-Z miliarderem!
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jay-Z znalazł nowy sposób na zarobek. Mąż Beyonce zainwestował w... legalną marihuanę

Jego rola będzie dość rozbudowana...

Rafał Kowalski 11 lipca 2019 17:29
Jay-Z miliarderem!
Fot. Getty Images

Na początku czerwca w mediach pojawiła się oficjalna informacja, że Jay-Z został miliarderem. Jak każdy przedsiębiorczy bogacz, muzyk wie, że majątek należy pomnażać i właśnie dlatego znalazł na to nowy sposób. Od niedawna mąż Beyonce jest inwestorem legalnej, kalifornijskiej plantacji marihuany. Jego rola jest jednak znacznie bardziej rozbudowana. Dlaczego?

Jay-Z zainwestował z marihuanę. Będzie jej ambasadorem

Popularny raper został inwestorem i szefem do spraw strategii w firmie Caliva. To działająca na terenie Kalifornii marka, która zajmuje się sprzedażą nie tylko suszu do palenia, ale i marihuany zawartej w jedzeniu czy kosmetykach. Filozofia organizacji mówi, że zadaniem narkotyki jest stymulowanie umysłu, uspokajanie ciała a także zwiększanie kreatywności. W firmie, w której inwestorami zostali między innymi także była szefowa Yahoo Carol Bartz czy futbolista Joe Montana, Jay-Z będzie zajmował się także promocją wyrobów i ich szeroko pojętego działania.

Poza zarządzaniem strategią Calivy, mąż Beyonce będzie także promował działalność prospołeczną firmy. Co to znaczy? Do zadań muzyka będzie należało między innymi: starania o poprawę sytuacji życiowej byłych więźniów, którzy byli karani za wykroczenia i przestępstwa związane z marihuaną poprzez pomoc prawną; rozwój rynku pracy; szkolenia.

Wielbiciele rapera nie są zaskoczeni jego nowym zajęciem, ponieważ w przeszłości imał się on wielu innych zajęć, niż produkowanie muzyki. Poza tym wiele innych gwiazd inwestowało już do tej pory w biznesy związane z marihuaną. Snoop Dogg, Whoopi Goldberg czy Mike Tyson to tylko niektóre nazwiska, które przetarły szlaki, którymi teraz idzie Jay-Z. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We are so happy to share the final OTR2 with all of you, Seattle.

Post udostępniony przez Beyoncé (@beyonce)

Beyonce i Jay-Z sprawili, że paryski Luwr odwiedziła rekordowa liczba turystów
Fot. Instagram

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie La Dolce VIVA!, a w nim: Ania Starmach, jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior, o związkach – tych rodzinnych oraz ze sztuką i kuchnią. Piotr Adamczyk naszym przewodnikiem po Rzymie. Jak to się dzieje, że Monica Bellucci z każdym rokiem staje się… piękniejsza. Włoszka Tessa Capponi-Borawska o arystokratycznych korzeniach i o tym, kto zaszczepił jej pasję gotowania.