Jay-Z miliarderem!
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jay-Z znalazł nowy sposób na zarobek. Mąż Beyonce zainwestował w... legalną marihuanę

Jego rola będzie dość rozbudowana...

Rafał Kowalski 11 lipca 2019 17:29
Jay-Z miliarderem!
Fot. Getty Images

Na początku czerwca w mediach pojawiła się oficjalna informacja, że Jay-Z został miliarderem. Jak każdy przedsiębiorczy bogacz, muzyk wie, że majątek należy pomnażać i właśnie dlatego znalazł na to nowy sposób. Od niedawna mąż Beyonce jest inwestorem legalnej, kalifornijskiej plantacji marihuany. Jego rola jest jednak znacznie bardziej rozbudowana. Dlaczego?

Jay-Z zainwestował z marihuanę. Będzie jej ambasadorem

Popularny raper został inwestorem i szefem do spraw strategii w firmie Caliva. To działająca na terenie Kalifornii marka, która zajmuje się sprzedażą nie tylko suszu do palenia, ale i marihuany zawartej w jedzeniu czy kosmetykach. Filozofia organizacji mówi, że zadaniem narkotyki jest stymulowanie umysłu, uspokajanie ciała a także zwiększanie kreatywności. W firmie, w której inwestorami zostali między innymi także była szefowa Yahoo Carol Bartz czy futbolista Joe Montana, Jay-Z będzie zajmował się także promocją wyrobów i ich szeroko pojętego działania.

Poza zarządzaniem strategią Calivy, mąż Beyonce będzie także promował działalność prospołeczną firmy. Co to znaczy? Do zadań muzyka będzie należało między innymi: starania o poprawę sytuacji życiowej byłych więźniów, którzy byli karani za wykroczenia i przestępstwa związane z marihuaną poprzez pomoc prawną; rozwój rynku pracy; szkolenia.

Wielbiciele rapera nie są zaskoczeni jego nowym zajęciem, ponieważ w przeszłości imał się on wielu innych zajęć, niż produkowanie muzyki. Poza tym wiele innych gwiazd inwestowało już do tej pory w biznesy związane z marihuaną. Snoop Dogg, Whoopi Goldberg czy Mike Tyson to tylko niektóre nazwiska, które przetarły szlaki, którymi teraz idzie Jay-Z. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We are so happy to share the final OTR2 with all of you, Seattle.

Post udostępniony przez Beyoncé (@beyonce)

Beyonce i Jay-Z sprawili, że paryski Luwr odwiedziła rekordowa liczba turystów
Fot. Instagram

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.