Jarosław Kaczyński, VIVA! 9/2013
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
Z OSTATNIEJ CHWILI

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala. Przeszedł poważny zabieg

Są pierwsze informacje o stanie zdrowia polityka

Redakcja VIVA! 2 grudnia 2019 19:12
Jarosław Kaczyński, VIVA! 9/2013
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Informacje o problemach z kolanem Jarosława Kaczyńskiego nie są tajemnicą. Otoczenie byłego premiera przyznawało wcześniej publicznie, że prezes Prawa i Sprawiedliwości musi przejść operację, który usprawni jego nogę. 70-latek przeszedł prawdopodobnie zabieg w warszawskim szpitalu przy Szaserów. Według Wirtualnej Polski, Jarosław Kaczyński został już wybudzony z narkozy i czuje się dobrze.

Jaką operację miał Jarosław Kaczyński?

Według dziennikarzy WP, prezes Prawa i Sprawiedliwości czekał na odpowiedni moment, by pozwolić lekarzom na wstawienie endoprotezy w stanie kolanowym. Zabieg miał odbyć się w styczniu, ale polityk miał wtedy zbyt wiele obowiązków związanych z kampanią. „Z nogą Jarosława Kaczyńskiego jest już lepiej, rehabilitacja przynosi efekty i może już w miarę normalnie funkcjonować przez kilka godzin: siedzieć na spotkaniach i chodzić niewielkie dystanse. Ale operacja i tak jest planowana. I raczej nie da się jej uniknąć. Stan na kilka tygodni temu był taki, że dojdzie do niej po Nowym Roku”, mówił WP współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.

Rzecznicy partii oraz pracownicy szpitala nie chcą komentować publicznie sprawy. Nikt z zaufanych współpracowników byłego premiera, ani żaden pracownik kliniki nie potwierdzili informacji o stanie samopoczucia 70-latka. Informacje o tym, że polityk czuje się dobrze i powoli dochodzi do siebie po operacji zostały zebrane przez dziennikarzy WP.  

Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.