Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM
O NIM JEST GŁOŚNO

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala! Jaki jest stan zdrowia prezesa PiS-u?

Pojawił się pierwszy oficjalny komunikat

Damian Duda 5 maja 2018 12:25
Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Mimo że od dłuższego czasu pojawiały się w mediach niepokojące informacje na temat stanu zdrowia prezesa Prawa i Sprawiedliwości, nikt z otoczenia byłego premiera nie komentował tych rewelacji. Na Twitterze pojawił się pierwszy oficjalny komunikat. Jaki jest stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala 

O tym, że prezes PiS-u porusza się o kulach, jako pierwszy poinformował Fakt. Opinia publiczna zaczęła wówczas zadawać pytanie, czy stan zdrowia Kaczyńskiego jest na tyle poważny, że będzie musiał zrezygnować z kierowania partią. Od pewnego czasu wiadomo, że polityk ma problemy z kolanem, co wymaga ciągłej rehabilitacji. Jak donosi dziennik, w grę wchodzi również operacja, jednak prezes się przed nią wzbrania. 

W sobotę 5 maja o godz. 15 miało odbyć się spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Garwolinie na Mazowszu. Prezesa PiS-u nie pojawi się na nim, a zastąpi go premier Mateusz Morawiecki.

— Jutro z mieszkańcami Garwolina spotka się Premier Mateusz Morawiecki. Prezes Jarosław Kaczyński przechodzi badania, które uniemożliwiają mu przyjazd na zapowiedziane spotkanie — napisała na Twitterze Beata Mazurek.

„Stan prezesa jest na tyle poważny, że trafił do szpitala. I nie wygląda na to, by miał to być krótki pobyt’’, informuje tabloid.

Dziennikarze Faktu zauważają, że w ostatnim czasie Jarosław Kaczyński znacznie ograniczył swoją obecność w mediach. Kiedy kilka dni temu pojawił się na oficjalnej konferencji, w tracie której zostali przedstawieni kandydaci PiSu-u na prezydentów największych miast, prezes pwygłosił krótkie przemówienie. Kaczyński nie odpowiedział również na pytania dziennikarzy. 

Jarosław Kaczyński,
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Jarosław Kaczyński,
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.