Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM
O NIM JEST GŁOŚNO

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala! Jaki jest stan zdrowia prezesa PiS-u?

Pojawił się pierwszy oficjalny komunikat

Damian Duda 5 maja 2018 12:25
Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Mimo że od dłuższego czasu pojawiały się w mediach niepokojące informacje na temat stanu zdrowia prezesa Prawa i Sprawiedliwości, nikt z otoczenia byłego premiera nie komentował tych rewelacji. Na Twitterze pojawił się pierwszy oficjalny komunikat. Jaki jest stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala 

O tym, że prezes PiS-u porusza się o kulach, jako pierwszy poinformował Fakt. Opinia publiczna zaczęła wówczas zadawać pytanie, czy stan zdrowia Kaczyńskiego jest na tyle poważny, że będzie musiał zrezygnować z kierowania partią. Od pewnego czasu wiadomo, że polityk ma problemy z kolanem, co wymaga ciągłej rehabilitacji. Jak donosi dziennik, w grę wchodzi również operacja, jednak prezes się przed nią wzbrania. 

W sobotę 5 maja o godz. 15 miało odbyć się spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Garwolinie na Mazowszu. Prezesa PiS-u nie pojawi się na nim, a zastąpi go premier Mateusz Morawiecki.

— Jutro z mieszkańcami Garwolina spotka się Premier Mateusz Morawiecki. Prezes Jarosław Kaczyński przechodzi badania, które uniemożliwiają mu przyjazd na zapowiedziane spotkanie — napisała na Twitterze Beata Mazurek.

„Stan prezesa jest na tyle poważny, że trafił do szpitala. I nie wygląda na to, by miał to być krótki pobyt’’, informuje tabloid.

Dziennikarze Faktu zauważają, że w ostatnim czasie Jarosław Kaczyński znacznie ograniczył swoją obecność w mediach. Kiedy kilka dni temu pojawił się na oficjalnej konferencji, w tracie której zostali przedstawieni kandydaci PiSu-u na prezydentów największych miast, prezes pwygłosił krótkie przemówienie. Kaczyński nie odpowiedział również na pytania dziennikarzy. 

Jarosław Kaczyński,
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Jarosław Kaczyński,
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…