Jarosław Kaczyński, VIVA!, main topic
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
ZE ŚWIATA POLITYKI

Żyje pod kloszem partii, jada w samotności... Jaki prywatnie jest Jarosław Kaczyński?

Damian Duda 6 czerwca 2017 20:15
Jarosław Kaczyński, VIVA!, main topic
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

 

Kosmetyki w łazience są praktycznie nieużywane. >>Nie wiem, po co mi to kupują<< — śmieje się czasem. A oni kupują, bo chcą mu się podlizać’’. Jaki prywatnie jest prezes Prawa i Sprawiedliwości? Dlaczego lubi jeść w samotności? Kto pomaga mu w życiu codziennym? „Newsweek’’ ujawnia prawdziwą twarz Jarosława Kaczyńskiego.

 

Zobacz też: Co Maria Kaczyńska mówiła VIVIE! o mężu i roli Pierwszej Damy? Przypominamy jej wyjątkową sesję

Jarosław Kaczyński — prywatnie

Krążą o nim legendy. Jest jedną z najbardziej zagadkowych postaci w polskiej polityce. Kiedy dziennikarze pytają najbliższych współpracowników prezesa, jak na co dzień wygląda jego życie, mało kto chce z nimi rozmawiać. W trakcie jednej z kampanii wyborczych Kaczyński został zaproszony do jednego z programów śniadaniowych. Miał w nim pokazać, jakim naprawdę jest człowiekiem. Na niedługo przed nagraniem odwołał wizytę. Miał zapytać współpracowników: A o czym ja będę opowiadał?’’.


Jarosław Kaczyński nie ma rodziny. O jego związkach z kobietami nie wiadomo zbyt wiele. Od śmierci jego matki, Jadwigi Kaczyńskiej — która odeszła cztery lata temu — polityk mieszka sam w domu na Żoliborzu. Według zeznania podatkowego, opublikowanego na stronie Sejmu, nieruchomość jest warta 1,5 miliona złotych. Rodziną dla Jarosława Kaczyńskiego są osoby z jego otoczenia, a dokładniej z ulicy Nowogrodzkiej, przy której znajduje się główna siedziba partii.

Według dziennikarzy Newsweeka’’ polityk żyje pod kloszem. Współpracownicy prezesa PiS-u wyręczają go’’, jeżeli tak można to nazwać, w codziennych obowiązkach. To oni robią zakupy, czyszczą garnitury oraz kupują karmę dla kota. Na tym nie kończy się ich pomoc. Wiążą również prezesowi krawaty i przynoszą wypłatę. Mimo że Jarosław Kaczyński ma konto bankowe, nie korzysta z niego.

 

Buty, skarpety i czasem koszule kupuje Jarosławowi Janina Goss, działaczka i przyjaciółka domu”, zdradza gazecie jeden z informatorów.

Dzień jak co dzień

Poranki zaczyna od prasówki. Kawa? To nie dobry napój, wstrętny’’, powiedział. On pije tylko herbatę, którą porównał kiedyś do... nektaru. Swoją drogą — niezbyt fortunnie. Sam do jej smakoszów nie należy. Jego ulubiona to taka z torebki — ekspresowa.

Pora obiadowa to dla polityka mało wyjątkowy czas. Posiłki najczęściej spożywa w ślepej kuchni. W samotności, ze styropianowego pudełka. Jadłospis? Od lat ten sam. Jedzenie pochodzi z Błękitnego Barku, w którym nie brakuje jego przysmaku — schabowego z ziemniakami i surówką. Dosyć skromnie jak na jedną z najbardziej wpływowych osób w kraju. Przez cały dzień spotyka się z wieloma osobami. To w jego gabinecie zapadają najważniejsze decyzje. Zdaniem dziennikarzy Newsweeka’’ wygląd gabinetu Kaczyńskiego jest oszczędny i bardzo przypomina ten przedstawiony w internetowym serialu „Ucho prezesa’’. Po powrocie z pracy prezes oddaje się dokładnej lekturze gazet. Robi to w nocy, kiedy jest już sam.

 

„Ucho prezesa’’, Jarosław Kaczyński, Robert Górski
Fot. Facebook @„Ucho prezesa’’

 

Zobacz też: Jarosław Kaczyński w VIVIE! o śmierci matki, brata, o przyjaciołach, swoich pasjach i marzeniach. Jedyny taki wywiad!

 

Źródło: „Newsweek’’ i „Gazeta Wyborcza’’

 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.