Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM
ZE ŚWIATA POLITYKI

Jarosław Kaczyński: „Miałem niebezpieczną bakterię’’ 

Polityk rozlicza się z plotkami na temat choroby!

Damian Duda 11 lipca 2018 10:50
Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Jarosław Kaczyński w ostatnich tygodniach jest na językach wszystkich. Chwilowa nieobecność najważniejszego polityka Prawa i Sprawiedliwości sprawiła, że wszyscy zaniepokoili się jego stanem zdrowia. W rozmowie z prawicowym tygodnikiem Sieci po raz pierwszy zdradził przyczyny swojej choroby.

Jarosław Kaczyński o chorobie

Niepokojące wieści docierały do mediów od dawna. Jednak Jarosław Kaczyński postanowił sprostować krążące plotki. „Miałem ostre zakażenie kolana, niebezpieczną bakterię, stąd błyskawiczne przyjęcie do szpitala”, wyznał prezes PiSu.

To nie koniec problemów zdrowotnych polityka. „Mam przed sobą jeszcze operację. Przechodzę dość ciężką kurację antybiotykową, co nie jest bez wpływu na moje samopoczucie. Wyniki krwi i wszystkie inne są dobre. Samopoczucie się poprawia”.

Kto zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?

O tym, że Jarosław Kaczyński odejdzie na emeryturę, mówiło się od dawna. „Nieraz w PiS porównywano Kaczyńskiego do Józefa Piłsudskiego. I to może wyglądać na podobne rozwiązanie. Marszałek w 1922 r. zaszył się w Sulejówku i miał do końca życia poświęcić się pisarstwu. Już po roku ciągnęły do niego „pielgrzymki”. Do czynnej polityki wrócił dopiero po przewrocie majowym w 1926 r. i jeszcze dwukrotnie był premierem. Można być pewnym, że gdyby była taka konieczność, Kaczyński zrobiłby to samo’’, pisze Fakt. Przywódcą partii ma zostać Joachim Brudziński.

Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Jarosław Kaczyński, VIVA! 9/2013
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.