Jarosław Bieniuk, VIVA! maj 2017
Fot. Zuza Krajewska/Laf Am
O TYM SIĘ MÓWI

Jarosław Bieniuk usłyszał wyrok w sprawie rozprowadzania narkotyków!

Co go czeka?

Sabina Zięba 27 czerwca 2020 13:45
Jarosław Bieniuk, VIVA! maj 2017
Fot. Zuza Krajewska/Laf Am

Po ponad czterech miesiącach zakończył się proces Jarosława Bieniuka, oskarżonego o udzielenie dwóm osobom narkotyków. Sąd rejonowy w Sopocie wydał w końcu wyrok w sprawie znanego piłkarza. Jaki wyrok usłyszał?

Koniec procesu Jarosława Bieniuka

Cała historia trwa już ponad rok. W kwietniu 2019 roku 28-letnia Sylwia Sz. oskarżyła Jarosława Bieniuka o brutalny gwałt. Następnie piłkarz trafił do aresztu, lecz opuścił go, dzięki kaucji w wysokości 20 tys. złotych. Nie przyznawał się do winy i twierdził, że oskarżenia kobiety miały na celu jedynie wyłudzenie pieniędzy. Jego proces rozpoczął się 18 lutego. Finalnie prokuratura nie przedstawiła mu zarzutów dotyczących gwałtu z powodu braku dowodów potwierdzających słowa ofiary. Oskarżono go jedynie w związku z naruszeniem ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii o posiadanie narkotyków i udzielenie ich dwóm osobom. 

Teraz sąd rejonowy w Sopocie wydał wyrok w tej sprawie. Okazuje się, że postępowanie zostało warunkowo umorzone, lecz, jak podaje Fakt, były piłkarz ma zapłacić grzywnę na fundusz pokrzywdzonych. Wiadomo, że groziły mu maksymalnie trzy lata pozbawienia wolności.

Obrońcy sportowca, Dariusz Makowski oraz Marcin Puszyński, w rozmowie z Interią wyznali: „Wobec Jarosława Bieniuka umorzono postępowanie (warunkowo), tym samym pozostaje on osobą niekaraną. Niezależnie od powyższego na pewno złożymy wniosek o uzasadnienie, aby dokładnie poznać argumentację sądu”.

Fakt natomiast dodaje, że: „Sąd uznał, że Jarosław Bieniuk jest winny udzielenia po jednej porcji kokainy Sylwii Sz. i Katarzynie N., ale warunkowo umorzył postępowanie na jeden rok ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu. Jarosław Bieniuk ma pokryć koszta sądowe oraz zapłacić 5 tys. zł grzywny na fundusz pokrzywdzonych”.

Myślicie, że to słuszna decyzja?  

Jarosław Bieniuk w sopockim sądzie

Jarosław Bieniuk, początek procesu 2020, Sopot
Fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.