Jarosław Bieniuk
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Jarosław Bieniuk został niesłusznie posądzony o gwałt?

Nowe fakty w sprawie ujrzały światło dzienne!

Olga Figaszewska 26 czerwca 2019 12:51
Jarosław Bieniuk
Fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News

Dwa miesiące temu Jarosław Bieniuk został zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Sportowiec został oskarżony przez tancerkę i modelkę, Sylwię Sz., o brutalny gwałt. Kobieta miała zostać wcześniej odurzona. Piłkarz przyznał, że spędzili wspólnie noc, ale wszystko odbyło się za zgodą modelki. Do wydarzenia miało dojść w nocy z 12 na 13 kwietnia. Prokuratura stara się wyjaśnić tę sprawę. Jeden dzienników ujawnił sensacyjne fakty w tej sprawie!

Nowe ustalenia prokuratury w związku ze sprawą Jarosława Bieniuka

Dziennikarzom Super Expressu udało się dowiedzieć, że między Jarosławem Bieniukiem i Sylwią Sz. ,,doszło do stosunku seksualnego, ale nie ma podstaw, by uznać, że nastąpiło to wbrew woli pokrzywdzonej”.

Jak podaje dziennik, prokuratura ustaliła, że pod paznokciami kobiety nie znaleziono materiału genetycznego sportowca. „Sylwia Sz. miała zeznać, że broniła się, ale według naszych informacji pod jej paznokciami nie znaleziono materiału genetycznego pochodzącego od Bieniuka, co nie potwierdza jej wersji. Z kolei obrażenia, które posiadała, mogły powstać także podczas dobrowolnego odbycia stosunku”, czytamy na łamach  Super Expressu.

Kiedy dwa miesiące temu sprawa wyszła na jaw, pełnomocnik kobiety wyjaśniał, że została odurzona i zgwałcona. ,,Jarek gwałcił mnie, używał różnych rzeczy. Mam powyrywane włosy, byłam posiniaczona. Po wszystkim dał mi tabletkę nasenną. Po niej uspokoiłam się. Pamiętam przez mgłę, jak taksówka odwozi mnie do mieszkania”, opowiadała o tamtej nocy w rozmowie z Faktem.

Jarosław Bieniuk nie zgwałcił Sylwii Sz.?

Według zeznań świadków, odgłosy, które dobiegały z hotelowego pokoju, nie kojarzyły się nikomu z gwałtem. Jak podaje Super Express, kobieta miała wysyłać wcześniej Jarosławowi Bieniukowi nagrania i zdjęcia, za pośrednictwem których miała sugerować mu swoje preferencje seksualne.

„Czy w tym konkretnym przypadku będzie kwestia odpowiedzialności ewentualnej wobec osoby, która ma status pokrzywdzonej w tej sprawie, okaże się dopiero na zakończenie postępowania, a nie w trakcie jego trwania. Przepisy przewidują taką odpowiedzialność karną z art. 238 KK i art. 234 KK – oba przestępstwa są zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności 

Natomiast czy taka odpowiedzialność grozi tej pani? Tutaj to nie jest oczywiste, są także kwestie subiektywne. Według niej może prokurator inaczej ocenił materiał dowodowy. To nie jest zero-jedynkowe”, wyjawia pracownik gdańskiej prokuratury w rozmowie z dziennikarzem Super Expressu. 

Jarosław Bieniuk
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/EAST NEWS

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!