Janusz Dzięcioł nie żyje
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Janusz Dzięcioł nie żyje. Miał 65 lat

Zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera zginął w wypadku

REDAKCJA VIVA! 6 grudnia 2019 10:19
Janusz Dzięcioł nie żyje
Fot. AKPA

Janusz Dzięcioł nie żyje. Zwycięzca pierwszej edycji Big Brothera, szef straży miejskiej w Świeciu oraz poseł  na Sejm VI i VII kadencji zginął w tragicznym wypadku. Wkrótce obchodziłby 66. urodziny...  Jako pierwsza o śmierci Janusza Dzięcioła poinformowała grudziądzka Gazeta Pomorska. Jak doszło do tragedii? 

Janusz Dzięcioł nie żyje 

Dotarły do nas bardzo smutne informacje. W piątek 6.12.2019 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza około godziny 8.45 doszło do tragicznego wypadku.  Jak wynika z ustaleń policji, samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Na miejscu zdarzenia działają służby: policja, strażacy, prokurator.

,,65-latek jechał citroenem C5 od strony Grudziądza. Wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa pociągowi relacji Toruń-Grudziądz. Janusz Dzięcioł jechał sam. Poniósł śmierć na miejscu. Śledczy pod nadzorem prokuratora wciąż ustalają przyczyny wypadku", mówił w rozmowie z Onetem Maciej Szarzyński z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

Kim był Janusz Dzięcioł? 

11 grudnia obchodziłby swoje 66. urodziny. Janusz Dzięcioł był strażnikiem miejskim  w Świeciu nad Wisłą i politykiem (poseł na Sejm VI i VII kadencji). Polska usłyszała o nim za sprawą programu Big Brother, w którym wziął udział. Janusz Dzięcioł wygrał pierwszą edycję show w 2001 roku. 

Rodzinie składamy kondolencje. 

Janusz Dzięcioł
Fot. Piotr Molecki/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…