Janusz Dzięcioł nie żyje
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Przeprowadzono sekcję zwłok Janusza Dzięcioła

Zostanie przesłuchany świadek tragicznego wypadku

Olga Figaszewska 10 grudnia 2019 07:40
Janusz Dzięcioł nie żyje
Fot. AKPA

W piątek Janusz Dzięcioł zginął w tragicznym wypadku na przejeździe kolejowym. Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem. Były poseł znajdował się 100 metrów od domu. Mężczyzna zginął na miejscu po zderzeniu z pociągiem. Janusz Dzięcioł miał 65 lat. Prokuraturze udało się dotrzeć do świadka wypadku, a w poniedziałek przeprowadzono sekcję zwłok.

Janusz Dzięcioł nie żyje: świadek, sekcja zwłok

Jak podają media, z nieoficjalnym doniesień wynika, że Janusz Dzięcioł wjechał na przejazd kolejowy oślepiony promieniami słonecznymi. Do zdarzenia doszło w piątek ok godziny 8.40 na koło Grudziądza. Samochód mimo czerwonych świateł miał wjechać na przejazd.


„Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wyjazdu doszło do zdarzenia. (…) Nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny”, mówił Onetowi Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

W poniedziałek odbyła się sekcja zwłok. Wyniki raportu nie zostały jeszcze opublikowane.

,,Postępowanie w tej sprawie trwa. Dziś odbyła się sekcja zwłok. Nie znam jeszcze nawet wstępnych ustaleń płynących z opinii biegłego”, powiedziała szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Reniecka w rozmowie z Onetem.

Okazało się, że służbom udało się dotrzeć do świadka piątkowego wypadku. A jego przesłuchanie nastąpi w najbliższych dniach. 

Janusz Dzięcioł
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News, Piotr BLAWICKI/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.