Joanna Ochojska
Fot. Bart Pogoda
O NIEJ JEST GŁOŚNO

„Nie badałam się przez trzy lata”. Janina Ochojska walczy z rakiem piersi!

I zapowiada, że choroba nie przekreśla jej planów

Olga Figaszewska 17 kwietnia 2019 11:42
Joanna Ochojska
Fot. Bart Pogoda

Założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej poinformowała, że kilka dni temu wykryto u niej raka piersi. Janina Ochojska nie zamierza się poddawać i zapowiada, że choroba nie przekreśla jej planów. Nadal będzie kandydowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Janina Ochojska o raku piersi

Na Twitterze Janiny Ochojskiej pojawiło się nagranie, w którym polska działaczka humanitarna podzieliła się z obserwatorami osobistym wyznaniem - walczy z chorobą. „Kilka dni temu dowiedziałam się, że choruję na raka piersi. To ogromna rewolucja w moim życiu”, powiedziała.

Diagnoza lekarzy jej nie złamała. Janina Ochojska nie ma zamiaru rezygnować ze swoich celów. Niedawno ogłosiła, że zamierza wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej. „Chcę państwu powiedzieć, że nie rezygnuję na kandydowania. To kandydowanie jest bardzo ważnym etapem w moim życiu. To, co dotychczas robiłam w PAH-u, chcę kontynuować w Parlamencie Europejskim”, zaznaczyła.  

Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej zwróciła uwagę kobiet na aspekt profilaktyki raka piersi. ,,Nie badałam się przez trzy lata. Dlatego apeluję do wszystkich kobiet, żeby badały się jak najczęściej. Żeby, kiedy spotka nas ta choroba, mieć świadomość, że to jest tylko etap w życiu”, mówi. „Każde z nas może znaleźć w sobie tę siłę, żeby przezwyciężyć wszystkie trudności związane z tą chorobą”, dodała. 

,,Życzę Państwu dobrych, radosnych Świąt Wielkanocnych. Żeby nadzieja, która niesie się zmartwychwstaniem była udziałem nas wszystkich”, zakończyła swoją wypowiedź.

Życzymy dużo siły i szybkiego powrotu do zdrowia! 

Joanna Ochojska
Fot. Bart Pogoda

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.