Jan Lityński
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
POŻEGNANIE

„Nikt by się nie zdobył na tak heroiczny czyn”. Jan Lityński był wielkim miłośnikiem zwierząt

Poszukiwania polityka trwają

Ksenia Krasko 23 lutego 2021 12:09
Jan Lityński
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Trwają poszukiwania Jana Lityńskiego. Ceniony polityk i publicysta zmarł w wyniku tragicznego zdarzenia w niedzielę popołudniu – utonął w rzece Narew, ratując swojego psa. Jak poinformowała żona polityka, służbom wciąż nie udało się odnaleźć jego ciała. Elżbieta Bogucka przekazała nowe szczegóły na swoim Facebooku.

Poszukiwania Jana Lityńskiego

W niedzielę Jan Lityński wraz z żoną Elżbietą i psem wybrał się na spacer nad rzekę Narew we wsi Kacice (okolice Pułtuska). Podczas przechadzki w pobliżu brzegu, zwierzę niefortunnie wpadło do wody. 75-letni polityk natychmiast ruszył z pomocą. Niestety, znalazł się pod lodem i nie zdołał wypłynąć.

„Drodzy, Janek nie wypłynął z przerębli ratując psa. W przerębli znaleźliśmy się razem, bo pobiegłam go ratować. My żyjemy. Janka szuka straż, helikoptery. Straciłam wczoraj swoje życie, Serce. Wszystko. Był w znakomitej formie, acz nie na tyle by się stamtąd wydostać”, przekazała tragiczną wiadomość żona polityka.

Jak dotąd nie udało się odnaleźć ciała Jana Lityńskiego. W akcji poszukiwawczej, którą wznowiono dziś rano, biorą udział strażacy, policjanci i trzy ekipy nurków. „Drodzy, szukają Janka dalej. Wiem, że wczoraj znaleźli czapkę. Jest trudno, bo lód”, przekazała na Facebooku Elżbieta Bogucka. „Zastanawiam się nad sprzętem, którego użyła Rodzina Staraków w poszukiwaniu syna”, dodała.

Drodzy, szukają Janka dalej. Wiem, że wczoraj znaleźli czapkę. Jest trudno, bo lód. Zastanawiam się nad sprzętem, którego użyła Rodzina Staraków w poszukiwaniu syna.

Opublikowany przez Elzbietę Bogucką Poniedziałek, 22 lutego 2021

Jan Lityński był miłośnikiem zwierząt. Co stało się z psem?

Znajomi i przyjaciele wspominają go nie tylko jako cenionego polityka, ale i wielkiego miłośnika zwierząt. Z licznych pożegnań, które ukazały się w sieci po smutnej informacji o śmierci Jana Lityńskiego, wynika, że w jego domu zawsze były psy, które zabierał ze schronisk. W ostatnim czasie wraz z żoną Elżbietą opiekował się trzema czworonogami – kundelką Letycją, sznaucerką Florą i „znajdą” Fryderykiem.

Letycja i Flora ( kundelka i sznaucerka) ze schroniska, Fryderyk ( łąkowy labrador) wiejska znajda. Dzisiaj- Rodzina-.

Opublikowany przez Elzbietę Bogucką Środa, 22 maja 2019

Osoby, które dobrze znały zmarłego, nie są zdziwione, że bez zastanowienia ruszył na pomoc pupilowi. „To cały Janek. Nikt by nie zdobył się na tak heroiczny czyn”, przyznał w rozmowie z Faktem Władysław Frasyniuk. Jak przekazuje dziennik, pies, który wpadł do rzeki, zdołał się uratować.

Bliskim Jana Lityńskiego składamy wyrazy współczucia. 

Jan Lityński w sesji zdjęciowej z psem, 2011 rok

Jan Lityński z psem, 2011 rok
Fot. FORUM

Jan Lityński nie żyje. Polityk utonął, ratując swojego psa, który wpadł do rzeki

Jan Lityński
Fot. Justyna ROJEK/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.