Jan Komasa, Oscary, JAMNIK
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Jan Komasa trafił przed Oscarami do szpitala! Teraz wyjawił, co się stało

Twórca „Bożego Ciała” musiał przejść operację

Rafał Kowalski 11 lutego 2020 09:50
Jan Komasa, Oscary, JAMNIK
Fot. Getty Images

Intensywny przedoscarowy czas sprawił, że Jan Komasa trafił ze zmęczenia do szpitala? Otóż nie. W połowie stycznie reżyser Bożego Ciała faktycznie odwołał udział w jednym z pokazów swojego filmu, z którym podróżował po Stanach, jednak powodem jego nagłej wizyty w klinice w Los Angeles nie było wyczerpanie organizmu. 38-latek opowiedział radiu RMF o szczegółach i prawdziwych powodach zdarzenia.

Jan Komasa w szpitalu – dlaczego tam trafił?

W rozmowie z Pawłem Żuchowskim, Jan Komasa opowiedział o tym, dlaczego przerwał promocję filmu Boże Ciało. Nie chodziło o przeziębienie, ani skrajne zmęczenie. „Nie dało się tego przewidzieć. To była stricte mechaniczna sprawa, kamienie w obydwu nerkach, okazało się, że miałem ich trochę. Dały o sobie znać potwornym bólem. Mało pamiętam z tamtego czasu, bo byłem na bardzo silnych środkach przeciwbólowych, a myślę, że w USA akurat środki przeciwbólowe robią bardzo silne”, powiedział RMF nominowany do Oscara i dodał, że jest po operacji usunięcia kamieni nerkowych. „Jest lepiej, jestem po małym zabiegu w Polsce”, usłyszeliśmy.

Okazuje się, że dla polskiego twórcy to sprawa, która pojawiała się już u jego bliskich. „Myślałem, że się wywinę, bo to u nas rodzinne. I tata, i brat przez to przechodzili”, powiedział Jan Komasa w wywiadzie udzielonym Pawłowi Żuchowskiemu.

Mamy nadzieję, że zdrowie będzie już dopisywać 38-latkowi. Szczególnie, że po powrocie do Polski na pewno czekać go będzie dużo zajętości związanych chociażby z dalszą promocją Bożego Ciała oraz swojego najnowszego filmu Sala Samobójców – Hejter.

Życzymy wszystkiego najlepszego! 

Jan Komasa
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

TAGI #Jan Komasa

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.