Jakub Rzeźniczak
Fot. MICHAL KLAG/REPORTER
O NIM SIĘ MÓWI

Jakub Rzeźniczak o problemach zdrowotnych: „Strasznie bolała mnie głowa, nie mogłem trenować”

„Tylko tysiąc osób rocznie na tą chorobę zapada, a ja byłem jedną z nich”

Ksenia Krasko 16 grudnia 2019 22:15
Jakub Rzeźniczak
Fot. MICHAL KLAG/REPORTER

Pod koniec października przedstawiciele klubu piłkarskiego Wisła Płock poinformowali o poważnych problemach zdrowotnych Jakuba Rzeźniczaka. Piłkarz trafił do szpitala, w którym zdiagnozowano zapalenie opon mózgowych. Jak się dziś czuje i kiedy wróci na boisko?

Jakub Rzeźniczak stan zdrowia

Jakub Rzeźniczak od kilku dni narzekał na silne bóle głowy, a po przeprowadzonych konsultacjach medycznych [...] stwierdzono u niego wirusowe zapalenie opon mózgowych”, brzmiał oficjalny komunikat Wisły Płock. „Nasz zawodnik przebywa obecnie w warszawskim szpitalu, w którym w najbliższym czasie pozostanie pod stałą obserwacją lekarzy”.

Piłkarz był gościem Pawła Wilkowicza i Michała Gąsiorowskiego w programie Sekcja Piłkarska, emitowanym przez portal Sport.pl. Odniósł się do ostatnich wydarzeń i ujawnił, jaki jest jego stan zdrowia. „Już czuję się bardzo dobrze, zapalenie opon mózgowych wyleczyłem w stu procentach”.

„Teraz czeka mnie zabieg na oczy, bo muszę mieć korekcję laserową wzroku i robię ją za dwa dni, no i praktycznie potem już będę [gotowy] do normalnego treningu, tylko że potem będą już wakacje, więc wrócę dopiero ósmego stycznia”.

„Jak pokazują statystyki, tylko tysiąc osób rocznie na tą chorobę zapada, a ja byłem jedną z nich”, wyznał Jakub Rzeźniczak. „Strasznie bolała mnie głowa, na drugi dzień powiedziałem trenerowi, że nie mogę trenować [...] więc wysłał mnie do domu, abym się wyspał, ale ten ból się nasilał”.

„W poniedziałek wylądowałem na ostym dyżurze w szpitalu w Płocku, zrobili mi tam pierwsze badania, ale nic nie wykryli. Niestety środki przeciwbólowe nie pomagały”, wspomina piłkarz. 

„We wtorek zrobiłem rezonans no i tam się jakieś podejrzenie pojawiło. [...] [W szpitalu w Warszawie] zrobili mi punkcję i właśnie po pobraniu płynu z kręgosłupa wykazali, że jest to zapalenie opon mózgowych. Całe szczęście wirusowe, a nie bakteryjne, bo bakteryjne jest podobno bardziej groźne”, dodał w rozmowie z portalem Sport.pl.

Jakub Rzeźniczak rozpoczął karierę w 1996 roku, był wtedy zawodnikiem Widzewa Łódź. W Ekstraklasie zadebiutował w 2003, a rok później znalazł się w gronie piłkarzy Legii Warszawa. Po kolejnych dwóch latach powrócił do Widzewa, jednak już w 2017 podpisał kontrakt z klubem Qarabağ Ağdam i wyjechał do Azerbejdżanu. W czerwcu tego roku związał swoją karierę z Wisłą Płock. 

Jakub Rzeźniczak o imprezach
Fot. ONS

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.