dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Nowe fakty w sprawie Kristiny z Mrowin. Jakub A. zaplanował zbrodnię?

Mężczyzna nie uniknie kary

Redakcja VIVA! 31 stycznia 2020 12:55
dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com

Znane są nowe szczegóły wstrząsającej zbrodni z czerwca tego roku. Przypomnijmy, że 10-latka z Mrowin zaginęła po drodze ze szkoły, co zaniepokoiło jej bliskich. Akcję poszukiwawczą prowadzono w okolicach miejscowości Pożarzysko. Tego samego dnia jej ciało odnalazła przypadkowa kobieta, spacerująca po okolicy. Kilka dni później policja zatrzymała 22-latka, podejrzanego o zabójstwo. Jakub A. prawdopodobnie kierował się zemstą – miał być zakochany w matce zmarłej, która odrzuciła jego uczucia.

Jakub A. był poczytalny podczas zabójstwa Kristiny z Mrowin

Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci Kristiny były liczny rany kłute klatki piersiowej i szyi. Pierwsze ustalenia śledczych miały wskazywać na seksualny motyw zbrodni. Po krótkim czasie teorię wykluczono i uznano, że takie ślady miały jedynie zmylić policję. Ze względu na dowody, Jakub A. usłyszał zarzut znieważania zwłok.

Gazeta Wyborcza poinformowała wtedy, że to psychiatrzy odpowiedzialni będą za stworzenie opinii na temat 22-latka. Z Jakubem A. pracował również seksuolog, profesor Zbigniew Lew-Starowicz. Badania te miały ustalić, czy mężczyzna działał w stanie tzw. szału lub pod wpływem zakazanych substancji.

Z najnowszych doniesień Faktu wynika, że Jakub A. wiedział co robi i zaplanował zbrodnię. Biegli nie mają co do tego wątpliwości, a prokuratura otrzymała raport, z którego poczytalność 22-latka.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, czyli do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz podżegania innej osoby do udziału w zbrodni.

dziecko, zabójstwo dziecka, 10-latka z Mrowin
Fot. stock.adobe.com

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.