Anna Przybylska, VIVA! 2008, main topic
Fot. Marek Straszewski
VIVA! Tylko u nas

Pierwsze fragmenty książki o Annie Przybylskiej! „Jak się ma naście lat, człowiek jest taki głupi”. Jaka była aktorka jako dziecko i nastolatka?

Weronika Kostyra 19 września 2017 22:00
Anna Przybylska, VIVA! 2008, main topic
Fot. Marek Straszewski

 

 

Pierwsza autoryzowana biografia Anny Przybylskiej ukaże się na rynku już 27 września. Odbyła się już jednak prapremiera i znamy coraz więcej fragmentów książki. Na jaw wychodzą nieznane i poruszające szczegóły życia pięknej aktorki, która odeszła zbyt wcześnie. Jej bliscy zawsze powtarzali, że miała w życiu niesamowite szczęście – urodę, talent, miłość i wspaniałą rodzinę. Wszystkie sukcesy przychodziły jej z łatwością. Kiedy zdecydowała, że zostanie aktorką, nic nie mogła stanąć jej na drodze…

 

Anna Przybylska jako nastolatka

Jak możemy przeczytać w książce Ania. Biografia Anny Przybylskiej napisanej przez Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego, pierwszej autoryzowanej przez rodzinę biografii aktorki, Anna Przybylska jako bardzo mała dziewczynka chciałam zostać panią z peweksu. Potem liczyło się już dla niej tylko aktorstwo.

 

W jednym z wywiadów dla VIVY! przyznała, że w młodości była zbuntowana i uparta, aby osiągnąć swój cel:

 

„Jak się ma naście lat, człowiek jest taki głupi. Ja nawet teraz jestem zbuntowana. Tyle rzeczy mnie irytuje. Najchętniej tupnęłabym nogą i zatrzasnęła drzwi, ale dzisiaj już nie mogę tego zrobić, bo muszę być odpowiedzialna”.

 

Talent aktorski pokazała już w liceum, ale zanim została aktorką, rozpoczęła karierę modelki. Zgłosiła się na przesłuchanie i choć nie spełniała wszystkich warunków, została przyjęta. Od zawsze zwracała uwagę swoją urodą. Z nowej biografii wydawnictwa Agora dowiadujemy się, że rodzice Ani początkowo byli zaniepokojeni jej decyzją, ale zgadzają się pod warunkiem, że jej oceny w szkole nie pogorszą się.

 

„Modeling to świat, którego wcześniej nie znała. Do tej pory żyje raczej w schemacie dom-szkoła-dom. Od razu maksymalnie się angażuje, sama robi sobie dodatkowe treningi. Przed pokazem Michała Starosta w Teatrze Miejskim w Gdyni chodzi po domu z rurą od parasola ogrodowego, by ćwiczyć wyprostowane plecy, i omal nie rozbija przy tym mebli. Ale długo nikt nie traktuje jej »modelowania« na serio. Do czasu”, czytamy w biografii.

 

Biografia Anna Przybylska okładka
Fot. Materiały prasowe

 

Zobacz także: „Każdy facet marzy o takiej kobiecie…”, tak Annę Przybylską wspomina Cezary Pazura! Czego jeszcze dowiemy się z nowej książki o aktorce?

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.