Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka idzie do przodu?

Jest nowy komunikat prokuratury

REDAKCJA VIVA! 31 sierpnia 2019 19:25
Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Kilkanaście dni po śmierci Piotra Woźniaka-Staraka prokuratura wydała kolejne oświadczenie. Tym razem pochodzi ono jednak z olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej, a nie jak wcześniej Rejonowej. Dlaczego?

Szczegóły śledztwa dotyczącego wypadku ze skutkiem śmiertelnym

W ostatnich dniach prokuratura czynnie brała udział w kolejnych czynnościach związanych z tragicznym wypadkiem na jeziorze Kisajno, w skutek którego zginął Piotr Woźniak-Starak. Pracownicy prokuratury rejonowej potwierdzili między innymi oficjalnie, że odnaleziono ciało milionera. Nie chcieli jednak podać, jak dokładnie zginął mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Pracownicy prokuratury obiecali, że powrócą do tematu po pogrzebie. Na razie jednak milczą w tej sprawie. 

Wydano za to inne oświadczenie związane ze sprawą. „29 sierpnia 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła z Prokuratury Rejonowej w Giżycku śledztwo w sprawie wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 18 sierpnia 2019 r.”, czytamy w komunikacie. Taka decyzja ma być spowodowana ogromnym nagłośnieniem sprawy, a więc także podniesieniem jej rangi. „Przejęcie postępowania związane jest ze znacznym oddźwiękiem społecznym, w związku z przedmiotowym śledztwem”, napisano w oświadczeniu.

Prace, według zapewnień ekspertów, idą do przodu swoim rytmem. „Aktualnie będą prowadzone czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy”, napisano enigmatycznie w komunikacie.Czekamy na kolejne oficjalne informacje, które najprawdopodobniej pojawią się w mediach po weekendzie.

Przypomnijmy, że Piotr Woźniak-Starak zginął 18 sierpnia po tym, jak podczas nocnego pływania wypadł ze swojej motorówki. Dziennikarze Kuriera Olsztyńskiego podają, że według ich zdobytej wiedzy, producent miał zaczepić ciałem o śrubę motorówki, przez co nie miał szans na przeżycie. Nie są to jednak oficjalne informacje. Nurkowie szukali ciała milionera 5 dni. 

Kisajno jezioro, poszukiwania, Piotr Woźniak-Starak
Fot. Grzegorz Kaminski/East News

Piotr Woźniak-Starak instagram

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…