Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Śledztwo w sprawie śmierci Piotra Woźniaka-Staraka idzie do przodu?

Jest nowy komunikat prokuratury

REDAKCJA VIVA! 31 sierpnia 2019 19:25
Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Kilkanaście dni po śmierci Piotra Woźniaka-Staraka prokuratura wydała kolejne oświadczenie. Tym razem pochodzi ono jednak z olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej, a nie jak wcześniej Rejonowej. Dlaczego?

Szczegóły śledztwa dotyczącego wypadku ze skutkiem śmiertelnym

W ostatnich dniach prokuratura czynnie brała udział w kolejnych czynnościach związanych z tragicznym wypadkiem na jeziorze Kisajno, w skutek którego zginął Piotr Woźniak-Starak. Pracownicy prokuratury rejonowej potwierdzili między innymi oficjalnie, że odnaleziono ciało milionera. Nie chcieli jednak podać, jak dokładnie zginął mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Pracownicy prokuratury obiecali, że powrócą do tematu po pogrzebie. Na razie jednak milczą w tej sprawie. 

Wydano za to inne oświadczenie związane ze sprawą. „29 sierpnia 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie przejęła z Prokuratury Rejonowej w Giżycku śledztwo w sprawie wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 18 sierpnia 2019 r.”, czytamy w komunikacie. Taka decyzja ma być spowodowana ogromnym nagłośnieniem sprawy, a więc także podniesieniem jej rangi. „Przejęcie postępowania związane jest ze znacznym oddźwiękiem społecznym, w związku z przedmiotowym śledztwem”, napisano w oświadczeniu.

Prace, według zapewnień ekspertów, idą do przodu swoim rytmem. „Aktualnie będą prowadzone czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy”, napisano enigmatycznie w komunikacie.Czekamy na kolejne oficjalne informacje, które najprawdopodobniej pojawią się w mediach po weekendzie.

Przypomnijmy, że Piotr Woźniak-Starak zginął 18 sierpnia po tym, jak podczas nocnego pływania wypadł ze swojej motorówki. Dziennikarze Kuriera Olsztyńskiego podają, że według ich zdobytej wiedzy, producent miał zaczepić ciałem o śrubę motorówki, przez co nie miał szans na przeżycie. Nie są to jednak oficjalne informacje. Nurkowie szukali ciała milionera 5 dni. 

Kisajno jezioro, poszukiwania, Piotr Woźniak-Starak
Fot. Grzegorz Kaminski/East News

Piotr Woźniak-Starak instagram

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.