Niedawno ogłosili reaktywację zespołu!

Weronika Kostyra 26 lipca 2018 21:01

Szwedzka grupa ABBA to jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki pop. Anni-Frid Lyngstad, Benny Andersson, Björn Ulvaeus i Agnetha Fältskog swoje piosenki tworzyli w latach 70. i na początku 80., ale do dziś pozostały one przebojami, które zna w zasadzie każdy.

Zespół powstał w 1972 roku, a jego nazwa powstała w pierwszych liter imion członków grupy. Sprzedali ponad 300 milionów płyt na całym świecie, a większość singli docierała na pierwsze miejsca list przebojów. W  1974 roku zespół wygrał Eurowizję przebojem Waterloo.

Choć na scenie tworzyli zgrany kwartet relacje między członkami zespołu były skomplikowane. Agnetha i Björn byli małżeństwem w latach 1971-1979, z kolei Anni-Frid i Benny wzięli ślub w 1978 roku, lecz rozstali się w 1981. Obie wokalistki zespołu nie darzyły się dodatkowo sympatią i nieustannie rywalizowały ze sobą. Nic dziwnego, że grupa rozpadła się w 1982 roku i do czasu premiery filmu Mamma Mia w 2008 roku jego członkowie nie pokazywali się razem. W tym roku ogłosili jednak reaktywację zespołu i zapowiedzieli nagranie dwóch nowych piosenek.

Zobacz jak teraz wyglądają! 

1/7
Zespół ABBA
Copyright @East News
1/7

Jak wyglądają teraz członkowie zespołu ABBA?

2/7
Zespół ABBA, Agnetha Fältskog
Copyright @East News
2/7

Agnetha Fältskog

3/7
Zespół ABBA,  Anni-Frid Lyngstad
Copyright @East News
3/7

Anni-Frid Lyngstad

4/7
Zespół ABBA, Björn Ulvaeus
Copyright @East News
4/7

Björn Ulvaeus

5/7
Zespół ABBA, Benny Andersson
Copyright @East News
5/7

Benny Andersson

6/7
Zespół ABBA
Copyright @East News
6/7

Zespół ABBA

7/7
Zespół ABBA, Björn Ulvaeus, Benny Andersson
Copyright @East News
7/7

Członkowie zespołu ABBA po latach

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.