2 / 10
Copyright @East News

Książę Albert, który po koronacji przyjął imię Jerzego VI, czyli ojciec Elżbiety II, otrzymał wolną rękę w doborze partnerki życiowej. Był to pewnego rodzaju wyjątek, gdyż od członków rodziny królewskiej zwykle wymagało się poślubienia członka innego rodu królewskiego. Co prawda lady Elżbieta była potomkinią króla Szkocji i króla Anglii, ale według obowiązującego w Wielkiej Brytanii prawa nie była członkiem rodziny panującej.

Mimo to król Jerzy VI zapałał do niej miłością i nic nie odwiodło go od tego, by ją poślubić. Nawet to, że wybranka jego serca była zakochana w jego bracie, księciu Edwardzie. Król Jerzy się nie poddawał, a jego starania w końcu zostały dostrzeżone. Elżbieta dwukrotnie odrzuciła jego zaręczyny, ale za trzecim razem wyraziła zgodę.

Informacja o ich zaręczynach została ogłoszona w oficjalnym komunikacie królewskim w 1923 roku. Oficjalny portret zaręczynowy zrobiono Królowi Jerzemu VI i jego małżonce Elżbiecie I w dniu ogłoszenia dobrej nowiny. Został on wykonany w londyńskiej rezydencji pary. 

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.