KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jak poprawnie przywitać się z królową? Nawet Kate i Meghan miały z tym problemy!

Nawet Kate i Meghan miały z tym problemy!

Weronika Kostyra 9 listopada 2021 11:44

Królewska etykieta jest pełna reguł, które w obecnych czasach wydają się mało przydatne. Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy szczegół naszego wyglądu i zachowania. Arystokracja jest jednak nadal mocno przywiązana do tradycji, więc jeżeli kiedykolwiek mielibyśmy mieć do czynienia na przykład z rodziną królewską, warto wiedzieć chociaż to, jak się poprawnie przywitać.

Jak witać się z królową?

Nawet księżna Kate i księżna Meghan miały na początku problemy z dygnięciem i kłanianiem się! Samo zapamiętanie, kiedy i komu okazywać szacunek wydaje się skomplikowane... Szczególnie wiele błędów popełniają gwiazdy, które dostępują szacunku spotkania z królową, ale zupełnie nie wiedzą, jak się wtedy zachować. Media wielokrotnie pisały o wpadkach, jakie towarzyszyły gwiazdom podczas ich spotkania z królową. Ale nie tylko celebryci zaliczali wpadki. Początkowo sama Kate i Meghan miały problem z tym, by spamiętać wszystkie zasady.

Zobacz: Meghan ubierała się wbrew protokołowi? To zobaczcie, co nosiła Diana! 

Jakimi słowami przywitać się z królową? Czy wyciągnąć do monarchini rękę czy najpierw się ukłonić? Zobaczcie nasze wideo – kto wie, może kiedyś ta wiedza okaże się przydatna? 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.