Zbigniew Wodecki, VIVA! 2016
Fot. Jacek Piotrowski
O TYM JEST GŁOŚNO

Szokujące doniesienia mediów w kwestii stanu zdrowia Zbigniewa Wodeckiego!

Olga Figaszewska 19 maja 2017 13:15
Zbigniew Wodecki, VIVA! 2016
Fot. Jacek Piotrowski

Zbigniew Wodecki trafił do szpitala na początku maja. Muzyk przechodził niegroźny zabieg serca (wszczepienia bajpasów), który zakończył się udarem. Z prywatnej kliniki został w ciężkim stanie przewieziony do publicznego szpitala.  Znamy najnowsze doniesienia w sprawie stanu zdrowia artysty.

 

Polecamy też: Niepokojące doniesienia w związku ze stanem zdrowia Zbigniewa Wodeckiego! Czy jeszcze wróci na scenę?

 

Stan zdrowia Zbigniewa Wodeckiego

 

Stan, w którym znajduje się znany muzyk od tygodnia nie ulega poprawie. Lekarze określają go jako ciężki. Kilka dni temu, lekarze poinformowali, że Zbigniew Wodecki został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Znajomi artysty twierdzą, że wynikiem pogorszenia stanu zdrowia było przepracowanie. Do tej pory rodzina artysty nie udziela informacji mediom. Głos w tej sprawie zabrał jedynie manager Zbigniewa Wodeckiego. W rozmowie z Party.pl, Mariusz Nowicki powiedział: „Jest w szpitalu. Doznał udaru. Tylko tyle mogę mówić”.

 

Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom „Faktu”,  muzyk dodatkowo zmaga się z zapaleniem płuc. Organizm muzyka jest bardzo słaby i podatny na infekcje. Lekarze szybko podjęli odpowiednie leczenie.


„Zapalenie płuc u chorych przebywających w szpitalach czasem się zdarza. Jeśli chodzi o ciężkie zapalenie płuc, przy którym mówimy o zagrożeniu życia, to trzeba zwalczać je z użyciem respiratora. Jeśli problemy z oddychaniem są mniejsze, to wystarczy leczyć chorego odpowiednimi antybiotykami”, wyjawił tabloidowi prof. dr hab. med. Andrzej Chmura.

 

Przy artyście przebywa jedynie najbliższa rodzina. Bliscy wierzą, że muzykoterapia wpłynie pozytywnie na jego stan. Muzyka klasyczna zawsze była mu bliska. „Zawsze gdy było mu źle mówił, że siłę dodają mu kompozycje Bacha i Mozarta. Wszyscy mają nadzieję, że i tak będzie tym razem”, zdradził dziennikarzom jeden z informatorów.

Choroba artysty wywołała ogromne poruszenie w środowisku muzycznym. Przyjaciele liczą na to, że Zbigniew Wodecki szybko wróci na scenę. „Starajmy się myśleć pozytywnie i wysyłać mu dobrą energię”, powiedziała tabloidowi Zdzisława Sośnicka. Artyści jeszcze kilka tygodni temu wspólnie wystąpili na jubileuszu z okazji 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Wodeckiego.

 

Twórczość Zbigniew Wodecki

Niedawno obchodził swoje 67. urodziny. Jego piosenki od lat znają i nucą wszyscy. Od czasu przebojowej piosenki do bajki o pszczółce Mai, jest z nią bardzo kojarzony. Zachwyca grą na trąbce i na skrzypcach. Żyje muzyką i wciąż koncertuje. Zbigniew Wodecki na scenie spędził już ponad cztery dekady, ale zawsze podkreśla, że nie boi się nowych wzywań. Rok temu eksperymentalnym zespołem Mitch & Mitch nagrał ponownie płytę z 1976 roku, którą zdobyła serca publiczności na offowych festiwalach muzycznych i, jak twierdzi, przejmuje się tym jak sztubak.

 

Zobacz też: TYLKO U NAS Wiemy, w jakim stanie jest Zbigniew Wodecki

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.