Krzysztof Kowalewski
Fot. Tomasz Czachorowski/Polska Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kilka tygodni temu trafił do szpitala w ciężkim stanie. Jak czuje się Krzysztof Kowalewski?

Aktor walczy o zdrowie...

Gabriela Czernecka 2 kwietnia 2020 13:35
Krzysztof Kowalewski
Fot. Tomasz Czachorowski/Polska Press/East News

Stan zdrowia Krzysztofa Kowalewskiego nie jest najlepszy. Jak donosi Na Żywo, aktor od kilku tygodni przebywa w szpitalu: „Serce Krzysia po raz kolejny zastrajkowało. Już jest lepiej, ale było bardzo źle”, czytamy. Co dolega artyście?

Krzysztof Kowalewski w szpitalu

Krzysztof Kowalewski już od kilku lat nie cieszy się dobrym zdrowiem. Co jakiś czas trafia do szpitala.„Operacje, operacyjki, biologicznie się zużywam, na szczęście jeszcze nie do końca, ale to jest w starości najbardziej do du... Odpukać, umysł jeszcze domaga, ale też się czasem niepokoję, kiedy nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś nazwiska”, mówił jakiś czas temu. Aktor słynie z tego, że w każdej sytuacji stara się nie tracić dobrego humoru. Od kilku miesięcy media donosiły o jego złym stanie zdrowia. Już w ubiegłym roku podawano, że ma kłopoty ze zdrowiem. Życie utrudniałamu nadwaga. Aktor podobno starał się więcej czasu spędzać z dziećmi.

Na szczęście w tym trudnym czasie wspierają go najbliżsi - żona Krzysztofa Kowalewskiego, Agnieszka Suchora oraz córka Gabriela. Sam aktor w jednym z wywiadów wyznał, że chce żyć jak najdłużej właśnie dla dla najbliższych: „Chciałbym jak najdłużej być w pełni sił, żeby zapewnić córce radosne dzieciństwo, a potem dobre życie”, mówił. Bez względu na wiek Krzysztof Kowalewski wciąż pojawiał się na scenie. O emeryturze nie myślał, choć lekarze namawiali go do tego, aby nieco zwolnił tempo. „Zastanawiam się nieraz, czy mógłbym zostawić teatr. I dochodzę do wniosku, że teoretycznie – tak, ale praktycznie – nie, bo czuję się z nim bardzo związany. Nie można się przecież odseparować od życiodajnego źródła energii”, mówił jakiś czas temu.

Aktor często żartuje sobie ze swojej kondycji i wszelkie ostrzeżenia traktuje z przymróżeniem oka i znanym sobie optymizmem. W życiu prywatnym również odznacza się niezwykłym poczuciem humoru. Jak mówi: „staram się dostrzegać w życiu przede wszystkim pozytywy. To chyba sprawa charakteru. Już taki mam. Jestem dosyć pogodnym człowiekiem, choć oczywiście w granicach rozsądku. Jak każdy przeżywam chwile załamania i stresy, ale nie lubię absorbować nimi innych”. Panu Krzysztofowi życzymy więc dużo zdrowia i szybkiego powrotu do pełni sił! 

Krzysztof Kowalewski
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.