Jacek Rozenek
Fot. Mateusz Jagielski/East News
O NIM JEST GŁOŚNO

Jacek Rozenek o nierównej walce. Tak próbuje wrócić do pełnej sprawności

Zdradził również, jak jego synowie przyjęli malutkiego Henia

Konrad Szczęsny 5 lipca 2020 14:41
Jacek Rozenek
Fot. Mateusz Jagielski/East News

W maju zeszłego roku doznał rozległego udaru i walczył w szpitalu o życie. Mimo że jego stan jest dzisiaj znacznie lepszy, Jacek Rozenek wciąż jest poddawany rehabilitacji, by powrócić do pełnej sprawności. W najnowszym wywiadzie opowiedział o tym, jak wygląda obecnie jego życie oraz zdradził, jak synowie Tadeusz i Stanisław przyjęli młodszego brata, Henia.

Jacek Rozenek o powrocie do sprawności i rehabilitacji

Gdy był poddawany hospitalizacji, opiekowali się nim najbliżsi, w tym była żona, Małgorzata Rozenek-Majdan i była partnerka Roksana Gąska. Dzięki heroicznej postawie lekarzy, udało mu się odzyskać mowę. Był to jednak swego rodzaju cud. Jacek Rozenek nie ukrywał, że jego stan był bardzo poważny. Zasłabł za kierownicą. Zdążył jeszcze zjechać na pobocze i stracił przytomność. Gdy się ocknął, próbował skontaktować się z organizatorami wydarzenia, na które zmierzał. Nie mógł się jednak wysłowić. Chwilę potem trafił do szpitala.

„Byłem w stanie terminalnym. Ale co tu opowiadać jakieś straszne historie!”, podkreślił aktor jakiś czas temu w „Pytaniu na śniadanie”.

I mimo że dziś jego stan jest znacznie lepszy, wciąż walczy o powrót do pełnej sprawności. Ciągle jest rehabilitowany. Poza tym, że to ogromny wysiłek fizyczny, wiąże się także z dużymi kosztami.

„Cały czas mam rehabilitację i to czasem sześć dni w tygodniu po cztery godziny. Rehabilitacja w tej chorobie jest nieziemsko morderczo trudna, a jeszcze bez odpowiednich zasobów finansowych to jest masakra”, zwierzał się Jacek Rozenek w rozmowie z „Faktem”.

Zabiegi trwają nierzadko od 9.00 do nawet... 20.00! Jednak jest nadzieja: aktor za pół roku powinien już wrócić do pełni sił. Co ciekawe, dramatyczne życiowe doświadczenia zainspirowały go do napisania książki.

„Chcę wspomóc ludzi, którzy też przez to przeszli czy przechodzą. Okazuje się, że to przy okazji bardzo silna choroba psychiczna, więc dlatego ludzie po udarze się nie podnoszą, rezygnują z życia i w ogóle ich nie widać. A to dotyczy olbrzymiej liczby Polaków. Rocznie ok. 70 tys. osób. Napiszę książkę, by podpowiedzieć ludziom, co zrobić, żeby się wyrwać z tego zamkniętego kręgu”, zdradził. 

Stan zdrowia Jacka Rozenka poprawił się na tyle, że wrócił już do aktywności zawodowych, w tym na plan uwielbianego serialu „Barwy szczęścia”.

Jak synowie Jacka Rozenka i Małgorzaty Rozenek-Majdan zareagowali na Henia?

Przy okazji rozmowy z dziennikarzem „Faktu” opowiedział również, jak na narodziny Henia Majdana zareagowali jego starsi przyrodni bracia, Stanisław oraz Tadeusz. Okazuje się, że przyjęli go z wielką miłością.

Co ciekawe, Jacek Rozenek również widział najmłodszego synka byłej żony, jednak nie zdecydował się zrelacjonować tego momentu.

„Ale nie chcę o tym mówić. Jestem wdzięczny Małgosi za wszystko. Widzę, że ona jest zadowolona, a wszystko układa się cudownie”, zaznaczył.

Życzymy aktorowi jak najszybszego powrotu do pełni sił!  

Jacek Rozenek w maju 2019 roku przeszedł rozległy udar. Jego stan był bardzo poważny:

Jacek Rozenek
Fot. Michal WARGIN/East News

Jacek Rozenek widział już Henia Majdana. Nie chciał jednak zrelacjonować, jak przebiegło ich spotkanie:

Jacek Rozenek, Małgorzata Rozenek-Majdan, FB

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.