Iza Miko, Izabela Miko, VIVA! grudzień 2016, 24/2016
Fot. Piotr Porębski/METALUNA
O TYM SIĘ MÓWI

Przez ogromny ból Iza Miko miała problemy z chodzeniem. Aktorka przeszła operację

Czy gwiazda będzie mogła wrócić kiedyś do tańca?

Rafał Kowalski 14 września 2020 20:55
Iza Miko, Izabela Miko, VIVA! grudzień 2016, 24/2016
Fot. Piotr Porębski/METALUNA

Na początku sierpnia Izabella Miko przeszła zabieg usunięcia koślawości palców (zwanych haluksami) z obydwu stóp. Aktorka nie traktowała tego wydarzenia jako sprawy tabu, ponieważ wiedziała, jak wielu osobom może pomóc swoją szczerością. Dziś, 5 tygodni po operacji pasjonatka tańca ma się lepiej, a o szczegółach pobytu w klinice opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Iza Miko o zabiegu na haluksy. Kiedy wróci do tańca?

Przypomnijmy, że ponad miesiąc temu aktorka mieszkająca na stałe w USA przyleciała do Polski. Powód? Między innymi zabieg usunięcia deformacji zwanych haluksami, których Iza Miko częściowo nabawiła się trenując w przeszłości balet. Częściowo, ponieważ nieprawidłową budowę stopy przede wszystkim dziedziczymy – rzadko mamy więc wpływ na to, czy wada zwana haluksami wystąpi czy nie. Swoimi działaniami, takimi jak taniec, możemy ją jednak pogłębić.

Przypomnijmy, dlaczego ulubienica publiczności zdecydowała się operację w Lublinie, a nie zagranicą. „Niektórzy mnie pytali, czemu nie zdecydowałam się na operację w Los Angeles. Poza faktem, że w Polsce mam niesamowitego lekarza, to tutaj też ma się kto mną zająć, po wyjściu ze szpitala. To będzie moja mama. W L.A. jest ciężko o opiekę, znalezienie kogoś, kto ci pomoże”, tłumaczyła na InstaStories aktorka i dodawała, że rekonwalescencja może potrwać około 6 tygodni.

Ten czas właśnie mija i z tej okazji Iza Miko porozmawiała z reporterką Dzień Dobry TVN. Z wywiadu nagranego przez Skype’a dowiedzieliśmy się między innymi, że gwiazda długo już nie mogła znieść bólu, które czasami sprawiało jej chodzenie. Szczególnie niewykonalne było wyjście z domu w szpilkach, które w zawodzie aktorki często są konieczne. 39-latka musiała też przerwać treningi taneczne, które tak kocha.

Jak dziś czuje się Izabella Miko? O wiele lepiej! Aktorka przyznała, że próbowała już chodzić w butach na wysokim obcasie, ale wciąż czuje wtedy ból. Z kolei jeśli chodzi o taniec to lekarze poradzili jej, by organizm naturalnie poczuł, że jest gotowy na wznowienie treningów. Jeden termin idealny na powrót do swojej pasji nie jest możliwy do wyznaczenia.

Gwiazda przyznała, że mówi o swoim problemie głośno, bo wie, że dla niektórych pań to wstydliwy temat. Może przykład Izy doda innym osobom siły. Tego życzymy! 

Iza Miko po operacji na haluksy
Fot. InstaStories Izabelli Miko

Iza Miko
Fot. Piotr Porębski/METALUNA

Iza Miko
Fot. Piotr Porębski/METALUNA

TAGI #Iza Miko

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.