O TYM SIĘ MÓWI

Bojkot ubrań Ivanki Trump okazał się kompletnym niewypałem. Właśnie ogłoszono wyniki sprzedaży

Sabina Zięba 10 marca 2017 08:15

Z początkiem lutego światowe media obiegła informacja, że luksusowe domy towarowe nie chcą sprzedawać dodatków ani ubrań sygnowanych nazwiskiem Ivanki Trump. Z marki zrezygnował Nordstrom, Neiman Marcus oraz HSN. Całą sytuację skomentował wtedy na Twitterze Donald Trump, określając ją jako "niesprawiedliwą i potworną", dodając o córce: "jest wspaniałą osobą - zawsze namawia mnie do robienia słusznych rzeczy". Prezydent nie potrafił zachować obiektywizmu i według wielu zachował się niewłaściwie. Jako powód rezygnacji ze współpracy podano niezadowalające wyniki sprzedaży, które odnotowano w szczególności w drugiej połowie 2016 roku.

Polecamy też: Odzieżowy biznes Ivanki Trump wart jest miliony, ale stoi nad przepaścią. A wszystko przez ojca

Na skutek tych problemów, Ivanka już w styczniu zrezygnowała z zarządzania swoją marką odzieżową. Jak podaje serwis Racked, wówczas zajmowała ona 550. pozycję wśród najchętniej kupowanych produktów modowych. Co ciekawe w lutym była już... na 11 miejscu! Równocześnie perfumy sygnowane nazwiskiem Ivanki stały się najlepiej sprzedającym się zapachem dla kobiet w serwisie Amazon.

Polecamy też: Ivanka Trump miała krótką, choć intensywną karierę w modelingu. Jak przebiegała?

Magazyn Refinery29 przytacza słowa aktualnej dyrektor marki, Abigaili Klem, która nie udzielając dokładnych informacji odnośnie oficjalnych wyników sprzedaży, powiedziała: "Od początku lutego cieszymy się najlepszymi wynikami w historii marki. Dla kilku różnych detalistów Ivanka Trump stała się najlepiej sprzedającą się marką w internecie, a niektóre kategorie produktów dają im wręcz najlepsze wyniki w historii."

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?