zbigniew korpolewski
Fot. PHOTO: MICHAL WARGIN / EAST NEWS 2009
O TYM JEST GŁOŚNO

Irena Santor w poruszających słowach o stracie ukochanego, Zbigniewa Korpolewskiego

„Był dla mnie jak mąż”

Olga Figaszewska 28 listopada 2018 11:01
zbigniew korpolewski
Fot. PHOTO: MICHAL WARGIN / EAST NEWS 2009

Byli razem do samego końca. Zbigniew Korpolewski odszedł 25 listopada. Zmarł w wieku 84 lat. Irena Santor ogromnie przeżyła stratę wieloletniego partnera. Po raz pierwszy opowiedziała o towarzyszących jej uczuciach…

Irena Santor w poruszających słowach o Zbigniewie Korpolewskim

Rok temu Zbigniew Korpolewski ciężko zachorował. Konieczna była operacja serca. Po tym para podjęła decyzję o wspólnym zamieszaniu w Domu Artysty i Weterana w Skolimowie, gdzie aktor mógł kontynuować rehabilitację.

Zbigniew Korpolewski odszedł w niedzielę, 25 listopada. Jego śmierć jest dla Irena Santor ogromnym ciosem. Trudno jest jej teraz wyobrazić sobie życie bez niego. Przekonuje jednak, że stara się być dzielna. Zamierza zrezygnować z koncertów i skupić się na przygotowaniach do pogrzebu, by w spokoju przeżyć żałobę.

„Staram się być dzielna, ale jest mi bardzo trudno. Proszę wszystkich o wybaczenie. Bo w najbliższym czasie znacznie ograniczę swoją aktywność”, mówi gwiazda w rozmowie z Faktem.

Irena Santor i Zbigniew Korpolewski tworzyli szczęśliwy związek przez 25 lat. Ale nigdy nie wzięli ślubu.  Nikomu niczego nie musieli udowadniać. Przyjaźnili się i kochali. Mimo to, przez cały czas traktowali się jak małżeństwo. „Był dla mnie jak mąż”, dodała.

,,A jak się raz zakochałam to na śmierć i życie. Skończyło się małżeństwem, ale po 19 latach się rozwiodłam. To było ciężkie przeżycie. A potem się zakochałam drugi raz i też na śmierć i życie”, mówiła cztery lata temu w wywiadzie VIVY!. 

Wtedy też tak charakteryzowała swojego partnera: „To bardzo interesujący człowiek z niełatwym charakterem, więc czasami mówimy sobie, różne rzeczy i pohukujemy. Ja, niestety, jestem nerwus. Potrafię wrzasnąć, ale nie noszę urazy długo. Lepiej jest z kimś ciekawym zgubić, niż z kimś nieciekawym znaleźć”.  

Zbigniew Korpolewski, nie żyje partner Ireny Santor
Fot. DIGITAL/EAST NEWS

Irena Santor, VIVA! kwiecień 2010
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.