Wciąż jest w pamięci i to nie tylko poddanych, ale fanów, który rozsiani są po całym świecie...

Gabriela Czernecka 4 listopada 2021 11:08

Córka, żona, matka. Księżna Walii, ikona mody, królowa ludzkich serc. Celebrytka, manipulatorka, działaczka charytatywna. Diana Spencer z dnia na dzień stała się najsłynniejszą kobietą na świecie. Jej losy śledziły miliony ludzi, ale nikomu nie udało się przewidzieć tego, co ją spotkało. Choć od śmierci księżnej mijają 24 lata, ona wciąż jest w pamięci i to nie tylko poddanych, ale fanów, który rozsiani są po całym świecie.

Inspirujące cytaty księżnej Diany

Odważnie pokazywała jak ważne jest angażowanie się w niesienie pomoc słabszym i bardziej potrzebującym. Otwarcie pokazywała swoją niezależność, siłę i odwagę. Księżna Diana okazywała innych dobro, współczucie i ciepło. Nie wywyższała się, ale przede wszystkim kierowała się głosem serca. Rodzina, synowie - książę Harry i książę William - byli dla niej najwazniejsi i nigdy nie ukrywała, że będzei robić wszystko, by zapewnić im szczęśliwe dzieciństwo.

Zobacz: Zachowane przywileje i nowe możliwości. Jak wyglądało życieksiężnej Diany po rozwodzie?

Choć latami musiała przestrzegać królewskiego protokołu, robiła to z wdziękiem, ale i wyczuciem, podkreślając w stylizacjach swój charakter. Priorytetem było dla niej to, by być dobrym człowiekiem. I taką ją zapamiętamy. Oto kilka inspirujących cytatów księżnej Diany, które pokazują nam, jak wielkie miała serce. 

1/9
księżna Diana cytaty
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
1/9

Księżna Diana: „Skieruj do kogoś akt dobroci i nie oczekuj nagrody, wtedy możesz być pewny, że pewnego dnia ktoś zrobi to samo dla Ciebie”

2/9
księżna Diana o rodzinie
Copyright @Julian Parker/UK Press via Getty Images
2/9

Księżna Diana: „Rodzina jest najważniejszą rzeczą na świecie”

3/9
księżna Diana cytaty
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
3/9

księżna Diana: „Nic nie przynosi mi więcej szczęścia niż pomoc słabszym. To jest cel, i zasadnicza część mojego życia - a raczej przeznaczenie”

4/9
księżna Diana cytaty
Copyright @Jayne Fincher/Princess Diana Archive/Getty Images
4/9

księżna Diana: „Gdziekolwiek widzę cierpienie, właśnie tam chcę być, robiąc co mogę”

5/9
księżna Diana o miłości
Copyright @Bettmann / Contributor /Getty Images
5/9

księżna Diana: „Robię wszystko inaczej, bo nie trzymam się zasad. Kieruję się bowiem nie rozumem, ale idę za głosem serca. I chociaż to jest przyczyną moich kłopotów, nie mam o to pretensji”

6/9
księżna Diana cytaty
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Image
6/9

Księżna Diana: „Jeśli znajdziesz w życiu kogoś kogo kochasz, to następną rzeczą jaką musisz zrobić, to poświęcić się jej i opiekować się nią jak tylko umiesz”

7/9
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
7/9

księżna Diana: „Każdy zasługuje na to, by go cenić. Każdy ma w sobie potencjał, by dać coś z siebie”

8/9
Copyright @Patrick Riviere/Getty Images
8/9

księżna Diana: „Najgorszą chorobą naszych czasów jest to, że tak wiele ludzi cierpi z powodu tego, że nie są kochani”

9/9
Księżna Diana cytaty inspirujące
Copyright @East News
9/9

Księżna Diana: „Niektórzy uważają, że na koniec dnia liczy się tylko to, czy masz mężczyznę. Tak się składa, że dla mnie lepszym rozwiązaniem jest spełnienie w tym, co robię”

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.