Wciąż jest w pamięci i to nie tylko poddanych, ale fanów, który rozsiani są po całym świecie...

Gabriela Czernecka 7 maja 2022 19:48

Księżna Diana z dnia na dzień stała się najsłynniejszą kobietą na świecie. Księżna Walli, żona, matka, córka, celebrytka, manipulatorka, ikona mody, działaczka charytatywna, królowa ludzkich serc... Jej losy śledziły miliony osób na całym świecie. Nikt jednak nie przewidział jak tragicznie i przedwcześnie zakończy się jej życie... Mimo że minęło ćwierć wieku od kiedy odeszła, to pamięć o Lady Di wciąż jest żywa. Zarówno wśród poddanych, jak i fanów.

Inspirujące cytaty księżnej Diany

Odważnie pokazywała jak ważne jest angażowanie się w niesienie pomoc słabszym i bardziej potrzebującym. Otwarcie pokazywała swoją niezależność, siłę i odwagę. Księżna Diana okazywała innych dobro, współczucie i ciepło. Nie wywyższała się, ale przede wszystkim kierowała się głosem serca. Rodzina, synowie - książę Harry i książę William - byli dla niej najważniejsi i nigdy nie ukrywała, że będzie robić wszystko, by zapewnić im szczęśliwe dzieciństwo.

Czytaj też: Książę Harry zada cios królowej Elżbiecie II? Eksperci uważają, że opuści ważną dla monarchini uroczystość

Choć latami musiała przestrzegać królewskiego protokołu, robiła to z wdziękiem, ale i wyczuciem, podkreślając w stylizacjach swój charakter. Priorytetem było dla niej to, by być dobrym człowiekiem. I taką ją zapamiętamy. Oto kilka inspirujących cytatów księżnej Diany, które pokazują nam, jak wielkie miała serce.   

1/9
księżna Diana cytaty
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
1/9

Księżna Diana: „Skieruj do kogoś akt dobroci i nie oczekuj nagrody, wtedy możesz być pewny, że pewnego dnia ktoś zrobi to samo dla Ciebie”

2/9
księżna Diana o rodzinie
Copyright @Julian Parker/UK Press via Getty Images
2/9

Księżna Diana: „Rodzina jest najważniejszą rzeczą na świecie”

3/9
księżna Diana cytaty
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
3/9

księżna Diana: „Nic nie przynosi mi więcej szczęścia niż pomoc słabszym. To jest cel, i zasadnicza część mojego życia - a raczej przeznaczenie”

4/9
księżna Diana cytaty
Copyright @Jayne Fincher/Princess Diana Archive/Getty Images
4/9

księżna Diana: „Gdziekolwiek widzę cierpienie, właśnie tam chcę być, robiąc co mogę”

5/9
księżna Diana o miłości
Copyright @Bettmann / Contributor /Getty Images
5/9

księżna Diana: „Robię wszystko inaczej, bo nie trzymam się zasad. Kieruję się bowiem nie rozumem, ale idę za głosem serca. I chociaż to jest przyczyną moich kłopotów, nie mam o to pretensji”

6/9
księżna Diana cytaty
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Image
6/9

Księżna Diana: „Jeśli znajdziesz w życiu kogoś kogo kochasz, to następną rzeczą jaką musisz zrobić, to poświęcić się jej i opiekować się nią jak tylko umiesz”

7/9
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
7/9

księżna Diana: „Każdy zasługuje na to, by go cenić. Każdy ma w sobie potencjał, by dać coś z siebie”

8/9
Copyright @Patrick Riviere/Getty Images
8/9

księżna Diana: „Najgorszą chorobą naszych czasów jest to, że tak wiele ludzi cierpi z powodu tego, że nie są kochani”

9/9
Księżna Diana cytaty inspirujące
Copyright @East News
9/9

Księżna Diana: „Niektórzy uważają, że na koniec dnia liczy się tylko to, czy masz mężczyznę. Tak się składa, że dla mnie lepszym rozwiązaniem jest spełnienie w tym, co robię”

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.