Tajskie dzieci uwięzione w jaskini
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Kolejni chłopcy uratowani z tajskiej jaskini! Wiemy, jaki jest ich stan zdrowia...

Konieczne było użycie noszy...

Rafał Kowalski 9 lipca 2018 15:05
Tajskie dzieci uwięzione w jaskini
Fot. East News

Trwa akcja ratunkowa w jaskini Tham Luang na północy Tajlandii, gdzie od ponad 2 tygodni uwięzieni są młodzi piłkarze i ich trener. Wczoraj w trakcie pierwszej próby wydobycia na powierzchnię chłopców, udało się uratować czterech z nich. Dziś kolejny dzień skomplikowanej operacji. Na szczęście najnowsze informacje wskazują na to, że całe przedsięwzięcie przebiega zgodnie z planem. A nawet lepiej!

Drugi dzień akcji ratunkowej w Tajlandii. Jaki jest stan chłopców?

Na tę chwilę agencja Reuters i lokalne media podają, że w trakcie dzisiejszej operacji udało się uratować aż 4 osoby. To o jedną więcej, niż zakładał plan nurków, który został przedstawiony dziennikarzom jeszcze kilka godzin temu. Z czego może to wynikać? Mówi się o tym, że ratownicy nie chcieli marnować czasu póki sprzyja im pogoda i nie pada tak mocno, jak było to zapowiadane.

Stan zdrowia ocalonych chłopców ocenia się jako dobry, choć według relacji Reutersa jeden z nich został wyniesiony z jaskini na noszach. Niedługo wszyscy młodzi piłkarze zostaną przetransportowani helikopterami do profesjonalnej kliniki.

Kiedy ratownicy zejdą pod ziemię po resztę chłopców i ich trenera? Pierwotny plan mówił o środzie, ale w tej chwili istnieje możliwość, że cała operacja zakończy się wcześniej. Sprawa jest bardzo dynamiczna i wiele zależy od pogody.  

Rodziny chłopców czekają na nich z utęsknieniem

Chłopcy uwięzieni w jaskini w Talandii, Akcja ratunkowa w Tajlandii
Fot. East News

Cała grupa spędziła pod ziemią ponad 2 tygodnie

Chłopcy uwięzieni w jaskini w Talandii, Akcja ratunkowa w Tajlandii
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.