Tajskie dzieci uwięzione w jaskini
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Kolejni chłopcy uratowani z tajskiej jaskini! Wiemy, jaki jest ich stan zdrowia...

Konieczne było użycie noszy...

Rafał Kowalski 9 lipca 2018 15:05
Tajskie dzieci uwięzione w jaskini
Fot. East News

Trwa akcja ratunkowa w jaskini Tham Luang na północy Tajlandii, gdzie od ponad 2 tygodni uwięzieni są młodzi piłkarze i ich trener. Wczoraj w trakcie pierwszej próby wydobycia na powierzchnię chłopców, udało się uratować czterech z nich. Dziś kolejny dzień skomplikowanej operacji. Na szczęście najnowsze informacje wskazują na to, że całe przedsięwzięcie przebiega zgodnie z planem. A nawet lepiej!

Drugi dzień akcji ratunkowej w Tajlandii. Jaki jest stan chłopców?

Na tę chwilę agencja Reuters i lokalne media podają, że w trakcie dzisiejszej operacji udało się uratować aż 4 osoby. To o jedną więcej, niż zakładał plan nurków, który został przedstawiony dziennikarzom jeszcze kilka godzin temu. Z czego może to wynikać? Mówi się o tym, że ratownicy nie chcieli marnować czasu póki sprzyja im pogoda i nie pada tak mocno, jak było to zapowiadane.

Stan zdrowia ocalonych chłopców ocenia się jako dobry, choć według relacji Reutersa jeden z nich został wyniesiony z jaskini na noszach. Niedługo wszyscy młodzi piłkarze zostaną przetransportowani helikopterami do profesjonalnej kliniki.

Kiedy ratownicy zejdą pod ziemię po resztę chłopców i ich trenera? Pierwotny plan mówił o środzie, ale w tej chwili istnieje możliwość, że cała operacja zakończy się wcześniej. Sprawa jest bardzo dynamiczna i wiele zależy od pogody.  

Rodziny chłopców czekają na nich z utęsknieniem

Chłopcy uwięzieni w jaskini w Talandii, Akcja ratunkowa w Tajlandii
Fot. East News

Cała grupa spędziła pod ziemią ponad 2 tygodnie

Chłopcy uwięzieni w jaskini w Talandii, Akcja ratunkowa w Tajlandii
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…