Tajskie dzieci uwięzione w jaskini
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Kolejni chłopcy uratowani z tajskiej jaskini! Wiemy, jaki jest ich stan zdrowia...

Konieczne było użycie noszy...

Rafał Kowalski 9 lipca 2018 15:05
Tajskie dzieci uwięzione w jaskini
Fot. East News

Trwa akcja ratunkowa w jaskini Tham Luang na północy Tajlandii, gdzie od ponad 2 tygodni uwięzieni są młodzi piłkarze i ich trener. Wczoraj w trakcie pierwszej próby wydobycia na powierzchnię chłopców, udało się uratować czterech z nich. Dziś kolejny dzień skomplikowanej operacji. Na szczęście najnowsze informacje wskazują na to, że całe przedsięwzięcie przebiega zgodnie z planem. A nawet lepiej!

Drugi dzień akcji ratunkowej w Tajlandii. Jaki jest stan chłopców?

Na tę chwilę agencja Reuters i lokalne media podają, że w trakcie dzisiejszej operacji udało się uratować aż 4 osoby. To o jedną więcej, niż zakładał plan nurków, który został przedstawiony dziennikarzom jeszcze kilka godzin temu. Z czego może to wynikać? Mówi się o tym, że ratownicy nie chcieli marnować czasu póki sprzyja im pogoda i nie pada tak mocno, jak było to zapowiadane.

Stan zdrowia ocalonych chłopców ocenia się jako dobry, choć według relacji Reutersa jeden z nich został wyniesiony z jaskini na noszach. Niedługo wszyscy młodzi piłkarze zostaną przetransportowani helikopterami do profesjonalnej kliniki.

Kiedy ratownicy zejdą pod ziemię po resztę chłopców i ich trenera? Pierwotny plan mówił o środzie, ale w tej chwili istnieje możliwość, że cała operacja zakończy się wcześniej. Sprawa jest bardzo dynamiczna i wiele zależy od pogody.  

Rodziny chłopców czekają na nich z utęsknieniem

Chłopcy uwięzieni w jaskini w Talandii, Akcja ratunkowa w Tajlandii
Fot. East News

Cała grupa spędziła pod ziemią ponad 2 tygodnie

Chłopcy uwięzieni w jaskini w Talandii, Akcja ratunkowa w Tajlandii
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?