O TYM SIĘ MÓWI

Ile zarabia publika w telewizji? Na klaskaniu w popularnych programach można się dorobić!

Znamy konkretne stawki

Rafał Kowalski 20 października 2018 15:56

Produkcja programów telewizyjnych to ogromny biznes, którego zyski zazwyczaj można liczyć w milionach. Gwiazdy, które prowadzą lub występują w show nie mogą narzekać na swoje gaże, ponieważ większość kontraktów przewiduje za udział w serii programu kwotę z minimum 4 zerami na końcu. Ale przecież nie tylko osoby znane składają się na sukces produkcji...

Jak dostać się na widownię programu?

Dużą rolę odrywa także publiczność! To właśnie z mniej i bardziej spontanicznych reakcji widowni, produkcji łatwiej budować napięcie i pokazywać w odbiciu kamery różne, silne emocje. Co trzeba zrobić, aby być częścią show? Werbowaniem chętnych do klaskania na planach programów zajmują się specjalne agencje, które osobom znajdującym się w bazie firmy wysyłają propozycje udziału w różnych nagraniach. W dobie Facebooka takie ogłoszenia publikuje się po prostu na fanpage'u agencji.

Chętni na publiczność nie muszą brać udziału w żadnym castingu. Wystarczy, że będą odpowiadać przedziałowi wiekowemu, który sugeruje produkcja. Ważne jest też, by na plan przyjść ubranym według konkretnych wskazówek - jedne produkcje oczekują kolorowych strojów, inne wręcz odwrotnie. Zawsze występuje za to prośba, by kreacje nie miały widocznych logo.

Ile zarabia publiczność w telewizji?

Podczas gdy gwiazdy nawet udział w jednym odcinku programu otrzymują sumę, za którą można przeżyć cały miesiąc, widownia nie jest tak mocno nagradzana. Za klaskanie w trakcie dnia zdjęciowego można aktualnie zarobić do 80 złotych. Jednorazowo, za kilkanaście godzin nagrań, to nieduża stawka. Jeśli jednak dla kogoś jest to podstawowe źródło utrzymania to przy obecności na 20 dniach zdjęciowych, zsumowana kwota wygląda już całkiem dobrze. Ile zarabia widownia Mam talent, ile Jakiej to melodii, a ile Milionerów? Sprawdziliśmy! Wszystkie aktualne kwoty podaliśmy w naszej galerii, do której przejrzenia gorąco zachęcamy. Spodziewaliście się takich stawek?  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.