Krzysztof Bosak, 30.05.2020, Gdynia
Fot. Marcin Bruniecki/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Krzysztof Bosak w pół roku podwoił swój majątek! Wiadomo, ile zarobił

Jest jednak jednym z najbiedniejszych posłów...

Konrad Szczęsny 6 lipca 2020 15:03
Krzysztof Bosak, 30.05.2020, Gdynia
Fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

W ciągu pół roku podwoił swój majątek! Krzysztof Bosak, który bez powodzenia kandydował z ramienia Konfederacji na prezydenta Polski w wyborach, nie ma powodów do narzekań. Jak wynika ze złożonego przez niego dokumentu, opublikowanego na stronach Sejmu, odkąd został posłem, jego sytuacja materialna znacznie się poprawiła... Ile dokładnie wynosi jego majątek?

Krzysztof Bosak podwoił swój majątek. Ile zarobił?

W pierwszej turze wyborów uzyskał, 6,78% głosów (4. najlepszy wynik), co nie pozwoliło mu dostać się do kolejnej. Nie udzielił jednak poparcia żadnemu z kandydatów: ani urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, ani kandydatowi Koalicji Europejskiej, Rafałowi Trzaskowskiemu.

Z racji tego, że jest posłem IX kadencji Sejmu, Krzysztof Bosak złożył pod koniec maja zeznanie podatkowe, z którego jasno wynika, że w ciągu siedmiu miesięcy podwoił swój majątek! Jego treść może wydawać się jednak szokująca, ponieważ do liderów zestawienia mu daleko.

Z wyjątkowo krótkiego oświadczenia majątkowego wynika, że polityk nie posiada ani mieszkania, ani samochodu. Na koncie ma natomiast oszczędności. Czego możemy się z niego dowiedzieć? Krzysztof Bosak dysponuje sumą 13 504,55 złotych na rachunku rozliczeniowym, zaś 7438,61 złotych posiada na rachunku oszczędnościowym.

Poseł Konfederacji nie posiada natomiast żadnych akcji, obligacji, papierów wartościowych oraz oszczędności w walucie obcej, nieruchomości oraz „składników mienia ruchomego o wartości powyżej 10 tys. zł, np. samochodu”. Z oświadczenia majątkowego wynika, że nie jest obciążony żadnymi kredytami.

A dochody, które zobowiązany jest ujawnić każdy poseł? Krzysztof Bosak, według deklaracji, zainkasował 10 909 złotych, pracując w biurze poselskim Roberta Winnickiego. Zawarł na tę sumę umowę o dzieło. Z kolei 16 816 złotych otrzymał jako uposażenie poselskie, zaś 4091,83 złote to kwota, która wpłynęła na jego konto w związku z otrzymywaniem diety poselskiej.

Krzysztof Bosak - tyle zarabiał na początku kadencji Sejmu

Mimo że sumy te mogą nie robić wrażenia, jest to kwota dwa razy wyższa niż ta deklarowana w listopadzie zeszłego roku! Nie zmienia to faktu, że 38-latek jest jednym z biedniejszych posłów IX. kadencji Sejmu RP.

Jak było w listopadzie 2019 roku? Do momentu złożenia oświadczenia majątkowego zarobił on z tytułu umowy o dzieło ponad 11,5 złotych w biurze poselskim Roberta Winnickiego. Na rachunku rozliczeniowym posiadał 2581,95 zł, zaś na oszczędnościowym 7434,59 zł. Złośliwi zwracali uwagę, że to kwoty naprawdę niskie i zachodzili w głowę, jak politykowi udaje się utrzymać... Tym bardziej, że w lutym tego roku zawarł związek małżeński z prawniczką Kariną Walinowicz. Ale, jak widać, w kilka miesięcy politykowi Konfederacji udało się skutecznie podreperować domowy budżet!  

Krzysztof Bosak kandydował na prezydenta. W pierwszej turze zdobył niespełna 7% głosów:

Krzysztof Bosak, 29.05.2020, Gdańsk
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Majątek Krzysztofa Bosaka wzrósł dwukrotnie w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy:

Krzysztof Bosak, 30.05.2020, Gdynia
Fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.