WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, 26. finał WOŚP
Fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER
WOŚP

Ile pieniędzy udało się zebrać podczas 26. finału WOŚP?

Padnie kolejny rekord?

Sabina Zięba 15 stycznia 2018 00:00
WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, 26. finał WOŚP
Fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku odbył się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już wiadomo, ile w tym roku fundacja przeznaczy na pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”!

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jurek Owsiak powiedział: „Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce”.

Tym razem WOŚP postanowiła po raz siódmy w historii wesprzeć podstawowe oddziały neonatologiczne. Ostatnim razem mało to miejsce w 2013 roku. Przez cały dzień w każdym mieście w Polsce, wielu wsiach, a także najdalszych zakątkach na ziemi, jak w Ameryce Południowej, na Bali czy w zachodniej Australii, ponad 120 tys. wolontariuszy zbierali pieniądze. Oprócz ich pracy odbyło się wiele licytacji, a także aukcji, z których niektóre będą trwać nawet do końca miesiąca! W zbiórkę pieniędzy zaangażowało się również wiele polskich gwiazd - Ania Starmach oraz Agnieszka Radwańska przekazały swoje suknie ślubne, Filip Chajzer Poloneza z 1997 roku, Jessica Mercedes weekend na Islandii, podczas którego zostanie nagrany vlog podróżniczy, Marcin Prokop kowbojski kapelusz z jego podróży po USA, Doda swoją sukienkę projektu Patrycji Kujawy, a Robert Lewandowski specjalną figurę z LEGO oraz bilety na mecze.

Po raz kolejny wielkie pieniądze przyniosła również licytacja złotych serduszek. Trzeci raz z rzędu to z numerem 1 kupił Roman Roszkiewicz za 488 888 złotych. Na ten moment łącznie zebrano blisko 82 miliony złotych! Dokładna kwota zostanie jednak ogłoszona 8 marca, kiedy to zakończą się wszystkie aukcje, a sumy zostaną podliczone. Warto dodać, że od początku istnienia WOŚPu przekazano około 825 milionów złotych na zakup ponad 48200 urządzeń potrzebnych do ratowania życia.  

TAGI #WOŚP

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?