Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Ile kosztuje procedura in vitro? Małgorzata Rozenek-Majdan poddaje się jej po raz trzeci

„Wchodzę do kliniki leczenia niepłodności i muszę mieć bardzo mocno załadowaną kartę kredytową”

Weronika Kostyra 17 października 2019 14:55
Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan od trzech lat starają się o dziecko za pomocą metody in vitro. Jak na razie ich starania nie przynoszą jednak oczekiwanych efektów. Małżonkowie marzą o powiększeniu rodziny. Coraz częściej myślą jednak o adopcji. Niestety powoli tracą nadzieję na to, że uda im się spełnić pragnienie o wspólnym biologicznym dziecku. Próby in vitro, którym się poddali nie przynoszą rezultatu. Teraz są w trakcie kolejnej. Gwiazda przyznała jednak, że to bardzo kosztowna procedura.

Ile kosztuje procedura in vitro?

Małgorzata Rozenek-Majdan od dawna mówi  publicznie o swoich staraniach o dziecko. Chce w ten sposób zwiększyć świadomość na temat in vitro. Procedura ta jest przez wielu uważana za kontrowersyjną. Słowa gwiazdy nie wszystkim się podobają. Często słyszała nieprzychylne komentarze. „Powiedziano mi, że lekarze bawią się moimi komórkami w Pana Boga. To, co jeszcze było złe, a to usłyszałam to, że trzeba się ze swoją bezpłodnością pogodzić. Że dzieci to nie rzeczy, nie można ich kupić. Ja na to: to w takim razie róbmy refundację, bo ja teraz mam poczucie, że kupuję. Oczywiście nigdy tego nie robię, ale jeśli już się tego trzymać... Jeżeli ja wchodzę do kliniki leczenia niepłodności i muszę mieć bardzo mocno załadowaną kartę kredytową...”, powiedziała w rozmowie z Magdą Mołek w programie W roli głównej. Wyjawiła, że na samą procedurę potrzeba minimum 15 tys. zł, nie licząc bardzo drogiej diagnostyki. Magda Mołek zapytała więc, ile prezenterka zapłaciła za swoich dwóch synów. „Miałabym za to mieszkania", odpowiedziała Małgorzata Rozenek-Majdan.

Koszt procedury in vitro jest bardzo wysoki. Od kiedy nie jest ona już refundowana, pary muszą finansować ją z własnej kieszeni. Wielu osób zwyczajnie na to nie stać. Często osoby pragnące dziecka zaciągają kredyty, aby spełnić swoje największe marzenie… Małgorzata Rozenek-Majdan podkreśla jednak, że metoda in vitro jest nie tylko droga pod względem finansowym. Cały proces kosztuje kobiety wiele zarówno pod względem emocjonalnym, jak i fizycznym. 

Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Małgorzata Rozenek-Majdan, VIVA! listopad 2016
Fot. Marlena Bielinska/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…