Burt Reynolds
Fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Nie żyje gwiazdor Hollywood, Burt Reynolds. Miał 82 lata

Informacja o jego śmierci wstrząsnęła całym światem

Gabriela Czernecka 6 września 2018 22:22
Burt Reynolds
Fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Amerykański aktor Burt Reynolds nie żyje. Gwiazdor Hollywood miał 82 lata. Znany był przede wszystkim z roli w filmie Mistrz kierownicy ucieka. Informacja o jego śmierci wstrząsnęła całym światem. Choć był ikoną wśród amerykańskich aktorów, to jego wcielenia sceniczne znane są i podziwiane na całym świecie. 

Nie żyje Burt Reynolds: przyczyna śmierci

Informację o śmierci Burta Reynoldsa podał serwis TMZ.com. Aktor zmarł na atak serca w czwartek w szpitalu na Florydzie, gdzie został przewieziony po zatrzymaniu akcji serca. W ostatnich chwilach towarzyszyła mu rodzina. 

Kim był Burt Reynolds? Amerykańskim aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Znany był głównie z komedii Mistrz kierownicy ucieka. Na swoim koncie ma rolę w filmie Johna Boormana Uwolnienie oraz w komedii Woody'ego Allena Wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale boicie się zapytać. W 1998 roku otrzymał nominację do Oscara. Nigdy nie zdobył jednak statuetki. Świetnie radził sobie także jako reżyser, scenarzysta oraz producent filmowy. 

Burt Reynolds od lat zmagał się z problemami z układem krążenia. W 2010 roku przeszedł skomplikowaną operację wszczepienia bajpasów. To był jednak początek jego problemów zdrowotnych... Jak podaje TMZ.com, Burt Reynolds zmarł w wyniku ataku serca.

Nie żyje Burt Reynolds: życie prywatne

Wiele kobiet nie mogło oprzeć się jego urokowi, ale ten uległ tylko dwóm - Judi Carne, której mężem był tylko przez dwa lata (1963-1965) oraz aktorce Loni Anderson. Z nią adoptował syna Quentina. Niestety ich małżeństwo rozpadło się po pięciu latach, a syn pary zamieszkał z matką.

O śmierci Burta Reynoldsa poinformował serwis TMZ.com. Burt Reynolds zmarł na atak serca. Miał 82 lata. 

Burt Reynolds
Fot. Derek Storm / Splash News/EAST NEWS

Burt Reynolds
Fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.