Olimpiada 2020, Tokio
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone ze względu na pandemię koronawirusa

Premier Japonii wydał oświadczenie

Ksenia Krasko 24 marca 2020 21:15
Olimpiada 2020, Tokio
Fot. East News

Międzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdził informację, że igrzyska 32. olimpiady w Tokio nie odbędą się w zaplanowanym terminie. Olimpiada została oficjalnie przełożona na lato 2021 roku.

Olimpiada 2020 w Tokio odwołana przez koronawirus

Japoński premier Shinzo Abe porozumiał się w tej sprawie z Thomasem Bachem, przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOI). „Zasugerowałem odroczenie igrzysk na rok, a przewodniczący Bach zgodził się ze mną w 100%”, powiedział polityk. „Pozwoli to sportowcom konkurować w najlepszych warunkach, a igrzyska będą bezpieczne dla widzów”, dodał.

„W obecnej sytuacji, w oparciu o informacje dostarczone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), przewodniczący MKOl i premier Japonii stwierdzili, że należy przełożyć 32. Olimpiadę w Tokio, ale powinna ona odbyć się nie później niż latem 2021 roku”, napisano w oficjalnym oświadczeniu.

„Jest to konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo sportowcom, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację igrzysk olimpijskich, oraz społeczności międzynarodowej”.

Komitet Olimpijski potwierdził również, że organizatorzy pozostaną przy nazwie Tokio 2020, pomimo że odbędą się w 2021 roku. To pierwszy taki przypadek w historii – w przeszłości odwoływano igrzyska olimpijskie, ale nigdy wcześniej nie zmieniano ich daty. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Olympic Games (@olympics)

Olimpiada 2020
Fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.