Hugh Jackman, rak skóry, Hugh Jackman rak
Fot. Getty Images/Instagram
O TYM JEST GŁOŚNO

Hugh Jackman ma nawrót raka! Aktor przeszedł poważną operację. Jaki jest jego stan?

Konrad Szczęsny 17 lutego 2017 10:14
Hugh Jackman, rak skóry, Hugh Jackman rak
Fot. Getty Images/Instagram

Hugh Jackman miał nawrót raka. Aktor po raz pierwszy trafił na stół operacyjny w związku z nowotworem skóry w 2013 r. To już piąty raz, gdy schorzenie powraca. We wzruszającym wpisie do internautów gwiazdor apeluje o nie lekceważenie pierwszych objawów choroby.

 

Polecamy też: Cały świat śledzi jej walkę z rakiem na Instagramie. Shannen Doherty się nie poddaje!

 

Hugh Jackman walczy z nowotworem

Jak informuje CNN to już piąty raz, gdy choroba powróciła. Aktor znany przede wszystkim z roli Wolverine z serii o „X Menach” znów poddał się zabiegowi usunięcia komórek nowotworowych z nosa.

Na swoim Instagramie Jackman opublikował wpis, w którym poinformował fanów i media o nawrocie choroby i o tym, że dzięki częstym kontrolom, badaniom i wizytom u lekarza wszystko skończyło się dobrze. Przestrzegł również fanów, by zawsze stosowali kremy z filtrem, dzięki czemu znacznie zmniejszą ryzyko zachorowania na raka.

„Kolejna komórka rakowa. Dzięki regularnym badaniom i świetnym lekarzom, wszystko jest w porządku. Wygląda to gorzej z plastrem niż bez! Używajcie kremów do ochrony przed słońcem!”, napisał Hugh Jackman.

Hugh Jackmana walka z rakiem

W 2013 r. aktor zbagatelizował pierwsze objawy nowotworu skóry. Myślał, że zmiany, które zaszły na jej powierzchni są wynikiem walk, jakie stoczył w trakcie kręcenia jednego z filmów. Jednak po pokonaniu raka po raz pierwszy co trzy miesiące poddaje się regularnym kontrolom. Podejrzewa się, że nowotwór powrócił, gdyż aktor opalał się bez użycia kremów z wystarczająco dużym filtrem.

Hugh Jackman o walce z rakiem

W wywiadzie dla People.com Hugh Jackman przyznał, że zmiany skórne w 2013 r. jako pierwszy zauważył jego charakteryzator, później uwagę na nie zwróciła również wizażystka, zaś na końcu żona. Zaniepokojony udał się do lekarza. Tam usłyszał diagnozę: nowotwór podstawnokomórkowy. Choć był w dużym szoku, szybko poddał się zabiegowi usunięcia komórek rakowych.

W Australii to częste przypadki. Kiedy dorastałem, nigdy nie używałem kremów ochronnych, więc byłem głównym kandydatem. Starałem się zachować spokój. Było jednak trudno (...)”, powiedział Hugh Jackman w rozmowie z People.com. 

Od tamtej pory aktor dużo opowiada o swojej chorobie i namawia innych ludzi, by nie tylko wnikliwie obserwowali własną skórę, lecz także by jak najszybciej reagowali na wszelkie, nawet najmniejsze zmiany, jakie na niej zauważą.

 

Polecamy też: „To nie piersi czynią nas kobietami”. Po niezwykłej akcji całe USA mówi o tych Amazonkach

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.