Iga Świątek
Fot. Rex Features/East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Historyczne zwycięstwo Igi Świątek! Polka zarobiła podczas French Open ogromną kwotę

Na konto 19-latki wpłyną miliony złotych. Ile dokładnie?

Rafał Kowalski 11 października 2020 08:00
Iga Świątek
Fot. Rex Features/East News

Za nami dni pełne emocji. A to wszystko za sprawą Igi Świątek i jej perfekcyjnego występu w turnieju French Open. 19-letnia Polka wycisnęła wczoraj łzy z kibiców, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji podziwiać tego rodzaju triumfu innej rodaczki. Wygrana w prestiżowych zawodach to jednak nie tylko rozgłos, awans do 17 miejsca w rankingu najlepszych tenisistek świata, ale i ogromne zarobki.

Iga Świątek – ile otrzymała pieniędzy za French Open?

Amerykanka Sofia Kenin nie miała szans w starciu finałowym z polską zawodniczką. Iga Świątek pokonała doświadczoną rywalkę 6:4, 6:1. Dzięki zwycięstwu 19-latka nie będzie musiała się martwić ani o swoją przyszłość, ani o warunki, w których będzie mogła dalej trenować.

Za pierwsze miejsce w turnieju Rolanda Garrosa warszawianka zainkasowała aż 1,6 miliona euro. Ale to nie wszystko. Iga Świątek osiągnęła bowiem także półfinał w grze podwójnej. A ten sukces premiowany jest aż 110 606 euro. Oczywiście kwota zostanie podzielona na dwie zawodniczki, a więc na konto 19-latki przelanych zostanie za debla 55 303 euro.

Suma premii, jaką zdobyła Polka, to około 7,5 miliona polskich złotych. Jesteśmy ogromnie dumni z Igi i wierzymy, że pieniądze pozwolą jej nie tylko nie martwić się o spokojną przyszłość, ale i dobrze zainwestować w swój rozwój. Czekamy na kolejne emocjonujące turnieje z jej udziałem! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

Iga Świątek, finał French Open
Fot. EAST NEWS

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.