Iga Świątek
Fot. Rex Features/East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Historyczne zwycięstwo Igi Świątek! Polka zarobiła podczas French Open ogromną kwotę

Na konto 19-latki wpłyną miliony złotych. Ile dokładnie?

Rafał Kowalski 11 października 2020 08:00
Iga Świątek
Fot. Rex Features/East News

Za nami dni pełne emocji. A to wszystko za sprawą Igi Świątek i jej perfekcyjnego występu w turnieju French Open. 19-letnia Polka wycisnęła wczoraj łzy z kibiców, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji podziwiać tego rodzaju triumfu innej rodaczki. Wygrana w prestiżowych zawodach to jednak nie tylko rozgłos, awans do 17 miejsca w rankingu najlepszych tenisistek świata, ale i ogromne zarobki.

Iga Świątek – ile otrzymała pieniędzy za French Open?

Amerykanka Sofia Kenin nie miała szans w starciu finałowym z polską zawodniczką. Iga Świątek pokonała doświadczoną rywalkę 6:4, 6:1. Dzięki zwycięstwu 19-latka nie będzie musiała się martwić ani o swoją przyszłość, ani o warunki, w których będzie mogła dalej trenować.

Za pierwsze miejsce w turnieju Rolanda Garrosa warszawianka zainkasowała aż 1,6 miliona euro. Ale to nie wszystko. Iga Świątek osiągnęła bowiem także półfinał w grze podwójnej. A ten sukces premiowany jest aż 110 606 euro. Oczywiście kwota zostanie podzielona na dwie zawodniczki, a więc na konto 19-latki przelanych zostanie za debla 55 303 euro.

Suma premii, jaką zdobyła Polka, to około 7,5 miliona polskich złotych. Jesteśmy ogromnie dumni z Igi i wierzymy, że pieniądze pozwolą jej nie tylko nie martwić się o spokojną przyszłość, ale i dobrze zainwestować w swój rozwój. Czekamy na kolejne emocjonujące turnieje z jej udziałem! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Iga Świątek (@iga.swiatek)

Iga Świątek, finał French Open
Fot. EAST NEWS

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.