Michelle Williams I Heath Ledger
Fot. EVERETT COLLECTION/EAST NEWS
HISTORIE MIŁOSNE

Michelle Williams i Heath Ledger byli bratnimi duszami, ale ich miłość zakończyła się tragicznie

Poznaj niezwykłą historię ich miłosnej relacji

Gabriela Czernecka 4 kwietnia 2022 18:44
Michelle Williams I Heath Ledger
Fot. EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

Jak przystało na aktorów, poznali się na planie filmowym. Namiętny romans przerodził się w prawdziwe uczucie. Zakochali się w sobie bez pamięci, a każdy, kto ich spotkał mówił wprost, ze ich miłość pokona wszelkie przeszkody. Michelle Williams i Heath Ledger byli sobie niezwykle bliscy, niczym bratnie dusze. Niestety, ich miłość nie przetrwała próby czasu i zakończyła się tragicznie…

Michelle Williams i Heath Ledger -  jak się poznali?

Wszystko zaczęło się na planie filmu Tajemnica Brokeback Moutain w 2005 roku. Nie tylko jego kariera poszybowała, zyskał ogromną popularność, a sama produkcja wywołała skandal obyczajowy. W duecie z Jakiem Gylenhallem Ledger zagrał kowboja-homoseksualistę. Ale ta produkcja dała mu inną ważniejszą rzecz niż spektakularną popularność. Michelle Williams i Heath Ledger grali tam małżeństwo, które właśnie się rozpada. I choć ich bohaterowie powoli oswajali się z rozstaniem, między samymi aktorami zaczęło rodzić się uczucie. W filmie grali męża i żonę, sami też szybko się zaręczyli.

Zobacz także: Heath Ledger był młody, utalentowany i miał Hollywood u swoich stóp...

Michelle Williams I Heath Ledger
Fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

Ona nazywała go nawet mężem, ale do ślubu nigdy nie doszło. Wcześniej Heath Ledger miał kilka romansów. Był związany między innymi z Naomi Watts. Jednak to Michelle okazała się tą jedyną. Para doczekała się córki Matildy, która przyszła na świat w 2005 roku, a jej ojcem chrzestnym został Jake Gyllenhaal. 

Michelle Williams i Heath Ledger - historia miłości

Po narodzinach córeczki stali się sobie bliżsi niż kiedykolwiek. Twierdzili nawet, że gdyby nie poznali się na planie filmu to i tak doszłoby do ich spotkania, bowiem byli sobie przeznaczeni. Patrząc na nich nikt nie miał wątpliwości, że kochają się na zabój. Wydawało się, że ich miłość przezwycięży każdą przeszkodę. Para zdecydowała się wieść życie z dala od świata Hollywood. Zamieszkali na Brooklynie - gdy Michelle pracowała, Heath  opiekował się córką, gdy on jechał na plan zdjęciowy, to ona przejmowała opiekę nad pociechą. On w jednym z wywiadów przyznał, że zanim poznał Michelle i został ojcem czuł, jakby jego życie stało w miejscu. Ona wielokrotnie powtarzała, że Heath jest niezwykle troskliwym mężczyzną i wiedzie u jego boku „słodkie życie”. Niestety w ich życiu szybko pojawiły się czarne chmury.

Jeszcze zanim aktor poznał ukochaną, media przypisywały mu liczne romanse, a plotkowano nawet, że chętnie korzysta z używek. W 2006 roku doniesienia o hulaszczym trybie życia okazały się prawdą. Aktorka postawiła mu ultimatum - albo zrezygnuje z używek albo ona odejdzie. Dziś wiele źródeł podaje, że po prostu nie najlepiej radził sobie ze sławą. On obiecywał poprawę, a ona dawała mu kolejne szanse. Do czasu. Michelle Williams zdecydowała się go porzucić dopiero, kiedy wyszło na jaw, że nie był jej wierny. Heath zarzekał się, że kocha tylko ją, lecz dla matki jego dziecka to było zbyt wiele. Dziś podaje się, że jeszcze przed rozstaniem Ledger spotykał się z Gemmą Ward, Heleną Christensen i Lindsay Lohan.

Michelle Williams I Heath Ledger
Fot. EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

Niewiele później Heath zaczął przygotowania do nowej roli. Była zupełnie inna od tego, co grał do tej pory. Miał wcielić się w Jokera w Mrocznym rycerzu. Było to duże wyzwanie, ponieważ przed nim rolę tę interpretowało wielu aktorów, między innymi Jack Nicholson. Ledger chciał, żeby jego Joker był inny - bardziej przerażający, mroczny i obłąkany. Godzinami jak obłąkany ćwiczył śmiech i diaboliczne miny. Doprowadził się do tego stopnia, że w jego głowie zrodziła się myśl, że straci prawa do opieki nad córką. Przeraził się jej do tego stopnia, że skończył z narkotykami i alkoholem. Przerzucił się jednak na leki przeciwlękowe i nasenne.

Tragiczna śmierć Heatha Ledgera

Kilka miesięcy przed premierą Mrocznego rycerza gospodyni i masażystka znalazły aktora nieprzytomnego w jego mieszkaniu. Natychmiast wezwano policję, ale okazało się, że Heath Ledger nie żył już od kilku godzin. Obok jego ciała znaleziono rozrzucone opakowania po silnych lekach nasennych na receptę. Wszystko wskazywało na samobójstwo.  Wiadomością o śmierci Heatha Ledgera wstrząśnięte było całe Hollywood. Aktor na co dzień zdawał się być pełen życia. Miał 28 lat, był u szczytu kariery, miał mnóstwo planów i marzeń. Skarżył się tylko na problemy ze snem, ale winił za to przepracowanie. 

„Proszę, uszanujcie naszą potrzebę opłakiwania go w prywatności. Moje serce zostało złamane. Jestem matką wrażliwej, energicznej i pięknej małej dziewczynki, która stanowi żywy obraz swojego ojca. Teraz mogę jedynie obserwować, jak jego osoba przejawia się w niej każdego dnia. Rodzina Heatha i ja patrzymy, jak Matilda rozmawia z drzewami, przytula zwierzęta oraz stawia pierwsze kroki, i wiemy, że Heath nadal jest z nami. Nasza córka będzie wychowywana wśród najlepszych wspomnień o swoim ojcu”, napisała krótko po śmierci Ledgera Michelle Williams w oświadczeniu. była wstrząśnięta śmiercią ukochanego. Obwiniała się za jego odejście. Dopiero po latach spróbowała szczęścia w miłości, ale jej związki rozpadały się. W 2019 roku poznała reżysera Thomasa Kaila, a w marcu 2020 roku, będąc w ciąży, wzięła z nim sekretny ślub. Para nie ujawniła imienia i płci dziecka, nie udziela też wywiadów na temat życia prywatnego.  

Zobacz także: Marek Perepeczko i Agnieszka Fitkau byli dla siebie stworzeni... Oto historia ich miłości!

Michelle Williams I Heath Ledger
Fot. Eric Isaacs/FilmMagic)

Michelle Williams I Heath Ledger
Fot. Dan MacMedan/WireImage

Michelle Williams I Heath Ledger
Fot. Evan Agostini/Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…