Jak się poznali?

Gabriela Czernecka 3 listopada 2020 12:45

Ich małżeństwo od lat wzbudza zainteresowanie mediów. Modelka zafascynowana modą i operacjami plastycznymi oraz miliarder, polityk skandalista, głoszący otwarcie ksenofobiczne i mizoginistyczne poglądy. Jak się poznali? W czym tkwi sekret ich małżeństwa? Oto historia miłości Donalda Trumpa i Melanii Trump!

Jak Melania poznała Donalda Trumpa

Melania Knavs od małego próbowała swoich sił w modelingu. Do Nowego Jorku przyjechała w 1996 roku i w ciągu zaledwie kilku tygodni wzięła udział w dziesięciu pokazach mody. Brała udział w reklamach telewizyjnych, a jej kariera nabierała rozpędu, ale niewielu wróżyło jej spektakularny sukces. Dziś biografowie piszą wprost, że to związek z Donaldem Trumpem zapewnił jej największe kontrakty. Po raz pierwszy ich ścieżki złączyły się podczas przyjęcia w Kit Kat Club w trakcie nowojorskiego tygodnia mody w 1998 roku. Melania Knavs miała wówczas 28 lat, Donald Trump 52. Jak donoszą zagraniczne media, Donald Trump dostał wówczas od swojej przyszłej żony prztyczka w nos. Melania początkowo zupełnie nie była nim zainteresowana. „Był czarujący i miał iskrę w oczach, ale przyszedł wtedy z inną kobietą. Zapytał ją o numer, a ona powiedziała: „Nie dam ci swojego numeru. Daj mi swój, to zadzwonię”. Spotkali się na pierwszą randkę tydzień później i od tamtej pory są już nierozłączni ”, donosi Radar Online.

„Mieliśmy wspaniałe połączenie i pojawiła się miedzy nami chemia, ale nie pociągały mnie gwiazdy”, wyznała po latach.Nie była jednak odporna na wdzięki milionera. Melania doskonale wiedziała czego chce i jak może to zdobyć. Udawała niedostępną! „Najgorszym błędem, jaki można popełnić w związku, jest próbować zmieniać drugą osobę i ograniczać jej niezależność, zamiast akceptować ją i wspierać”, mówiła. Sześć miesięcy później byli już parą. Donald zupełnie oszalał na jej punkcie, zabierał ją w dalekie podróże, obdarowywał biżuterią i ubraniami od projektantów i zapewniał kolejne kontrakty. „Była już zbyt stara, aby zostać supermodelką. Z przyjemnością pozwoliła więc Trumpowi przejąć kontrolę nad jej karierą. Była uroczą, cichą i uległą boginią przeszkoloną do tego, żeby czuć się dobrze w sytuacjach, w których ktoś na nią patrzy. Stanowiła więc idealną ozdobę dla Donalda, który zbliżał się do sześćdziesiątego roku życia. Rozumiała zasady i trzymała się ich”, pisze Nina Burleigh w książce Kobiety Donalda Trumpa. Życie w złotych kajdankach.  Kilka miesięcy później Melania gościła na okładkach kilkunastu magazynów, m.in. New York, Tatler czy GQ. Nikt nie miał wątpliwości, że milioner przejął kontrolę nad jej karierą.

Po siedmiu latach znajomości Donald Trump oświadczył się pierścionkiem z 12-karatowym diamentem. „Nigdy się nie kłócimy. Zapomnijcie o słowie sprzeczka. Dotychczas nie mieliśmy ani jednego sporu, Jesteśmy bardzo kompatybilni i dobrze się dogadujemy”, wyznał Donald Trump.

Na ślubnym kobiercu stanęli w Palm Beach na Florydzie w liczącym 122 pokoje kompleksie Trumpa Mar-a-Lago. Na przyjęciu pojawiło się 500 gości. Wśród nich znaleźli się: Oprah Winfrey, Larry King, Usher, Clint Eastwood...  Obrączka Melanii kosztowała 1,5 miliona dolarów, a jej suknia została stworzona przez Johna Galliano. Biało-złota kreacja z satyny, ważąca prawie 30 kilogramów robiła ogromne wrażenie. „Suknia panny młodej miała tren o długości czterech metrów, a jej wykonanie zajęło pięćset pięćdziesiąt godzin. Nasuwała skojarzenia ze strojem Marii Antoniny i była tak wystawna, że trafiła na okładkę Vogue’a, w którym ukazał się artykuł o niej zatytułowany: Jak poślubić miliardera”, pisze Nina Burleigh. Serenady dla państwa młodych zaśpiewali Elton John, Billy Joel i Paul Anka. W 2006 roku Melania i Donald Trump zostali rodzicami. Barron przyszedł na świat 20 marca 2006 roku. Wówczas zaczęto plotkować, że milioner postanowił poszukać pocieszenia w ramionach innych kobiet. 

Melania i Donald Trump zostali "pierwszą parą USA" w 2015 roku. Życie pary niewiele się jednak zmieniło. Do pełnej przepychu codzienności dołączyli tylko dziennikarze, którzy bacznie śledzą ich każdy krok. Choć co jakiś czas media podają, że małżeństwo Trumpów przeżywa kryzys, oni wciąż wiernie stoją u swojego boku. Mówi się, że sekretem ich małżeństwa jest podtrzymywanie aury tajemniczości - podobno Melania i Donald korzystają z oddzielnych łazienek: „Takie rozwiązanie wynika również z tego, że Trump ma obsesję na punkcie czystości”, pisze Nina Burleigh. Żona Donalda Trumpa często towarzyszy mu podczas oficjalnych wyjść oraz publicznych wydarzeń. Choć pierwsza para Stanów Zjednoczonych słusznie powstrzymuje się od publicznego okazywania uczuć, Melania Trump właściwie nigdy nie wygląda na szczęśliwą. Nic dziwnego, że media co rusz podają, że para przechodzi kryzys w związku. I faktycznie, można odnieść takie wrażenie szczególnie, że Melania unika jakiegokolwiek kontaktu fizycznego z małżonkiem – nie pozwala trzymać się za rękę, całuje go „w powietrze”, nie utrzymuje kontaktu wzrokowego i chowa sztuczny uśmiech, gdy tylko się odwraca.

Jej zachowanie za każdym razem jest szeroko komentowane przez media na całym świecie, a nagrania, na których widać, że agresywnie odrzuca romantyczne gesty Donalda Trumpa, stają się hitem sieci. Mimo to para nieustannie podkreśla, że wciąż łączy ich prawdziwe uczucie, a wszystkie plotki o kryzysie w ich związku są bezpodstawne i krzywdzące.  

1/7
Melania Trump, Donald Trump 1998 rok
Copyright @Getty Images
1/7

Melania i Donald Trumpowie w 1998 roku

2/7
Melania Trump i Donald Trump 2002
Copyright @Getty Images
2/7

Melania i Donald Trumpowie w 2002 roku

3/7
Melania Trump i Donald Trump 2004
Copyright @Getty Images
3/7

Melania i Donald Trumpowie w 2004 roku

4/7
Melania Trump, Donald Trump 2008
Copyright @Getty Images
4/7

Melania i Donald Trumpowie w 2008 roku

5/7
Melania Trump, Donald Trump 2010
Copyright @Getty Images
5/7

Melania i Donald Trumpowie w 2010 roku

6/7
Melania Trump, Donald Trump 2014
Copyright @Getty Images
6/7

Melania i Donald Trumpowie w 2014 roku

7/7
Melania_trump-2020
Copyright @East News
7/7

Melania i Donald Trumpowie w 2020 roku

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…