O TYM SIĘ MÓWI

Córka Pawła Kukiza przeszła poważną operację 

Jak czuje się Hania Kukiz?

REDAKCJA VIVA! 13 lipca 2019 12:51
Paweł Kukiz
Fot. East News

Pod koniec marca o trudnej sytuacji zdrowotnej córki Pawła Kukiza usłyszała cała Polska. Hania Kukiz przeszła dwie nieudane operacje przeszczepu nerki. Wczoraj przeszła kolejną. Polityk w osobistym wpisie apelował o modlitwę w intencji swojej pociechy. Jak czuje się jego córka? 

Hania Kukiz przeszła operację przeszczepu nerki

Córka Pawła Kukiza od urodzenia była pod stałą opieką specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka. Ponieważ niedawno skończyła 18 lat nie mogła korzystać z ich usług. Kontynuacja leczenia w Centrum Zdrowia Dziecka jest możliwa, ale tylko za zgodą Narodowego Funduszu Zdrowia. Jedynym ratunkiem były usługi medyczne w klinikach przeznaczonych dla osób dorosłych.

„Moje dziecko przebywa ogromny kawał czasu w szpitalach. Celem jest kolejny przeszczep nerki. Czekamy, bo na razie nie ma dawcy. Przez cały ten czas jesteśmy świadkami absurdalnych przepisów, które - odnosi się takie wrażenie - służą tylko urzędnikom, a nie pacjentowi, a z całą pewnością utrudniają pracę lekarzom. Nie można traktować pacjentów jak rzeczy!’’, mówił Paweł Kukiz w rozmowie z Super Expressem.

W piątek córka polityka przeszła trzecią operację przeszczepu nerki. Za pośrednictwem Facebooka Paweł Kukiz poprosił wszystkich o wsparcie i modlitwę za jej zdrowie.

,,Przyjaciele,bardzo Was proszę o modlitwę w intencji mojej córeczki Hani - o udaną operację, która czeka ją dziś w nocy i o jej szybki powrót do zdrowia", czytamy. 

W nocy zaktualizował wpis i poinformował, że wszystko przebiegło prawidłowo.

,,02:05 (EDIT) - Hania zoperowana. Wszystko - nie zapeszając - w porządku. Z całego serca dziękuję Wam za wsparcie a Zespołowi operującemu .... za wszystko ❤️❤️❤️",dodał. 

Życzymy dużo zdrowia i sił!  

Hania Kukiz, córka Pawła Kukiza 

Hania Kukiz
Fot. East News

Paweł Kukiz z rodziną

Paweł Kukiz z rodziną
Fot. East News

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Joanna Krupa w oczekiwaniu na córeczkę zdradza tajemnice nowego życia we troje. Anna Puślecka mówi wprost, że nie podda się chorobie, a Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel opowiadają nam o pokonywaniu trudności, 14 wspólnych latach i nowych wyzwaniach