Paweł Kukiz
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Córka Pawła Kukiza przeszła poważną operację 

Jak czuje się Hania Kukiz?

REDAKCJA VIVA! 13 lipca 2019 12:51
Paweł Kukiz
Fot. East News

Pod koniec marca o trudnej sytuacji zdrowotnej córki Pawła Kukiza usłyszała cała Polska. Hania Kukiz przeszła dwie nieudane operacje przeszczepu nerki. Wczoraj przeszła kolejną. Polityk w osobistym wpisie apelował o modlitwę w intencji swojej pociechy. Jak czuje się jego córka? 

Hania Kukiz przeszła operację przeszczepu nerki

Córka Pawła Kukiza od urodzenia była pod stałą opieką specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka. Ponieważ niedawno skończyła 18 lat nie mogła korzystać z ich usług. Kontynuacja leczenia w Centrum Zdrowia Dziecka jest możliwa, ale tylko za zgodą Narodowego Funduszu Zdrowia. Jedynym ratunkiem były usługi medyczne w klinikach przeznaczonych dla osób dorosłych.

„Moje dziecko przebywa ogromny kawał czasu w szpitalach. Celem jest kolejny przeszczep nerki. Czekamy, bo na razie nie ma dawcy. Przez cały ten czas jesteśmy świadkami absurdalnych przepisów, które - odnosi się takie wrażenie - służą tylko urzędnikom, a nie pacjentowi, a z całą pewnością utrudniają pracę lekarzom. Nie można traktować pacjentów jak rzeczy!’’, mówił Paweł Kukiz w rozmowie z Super Expressem.

W piątek córka polityka przeszła trzecią operację przeszczepu nerki. Za pośrednictwem Facebooka Paweł Kukiz poprosił wszystkich o wsparcie i modlitwę za jej zdrowie.

,,Przyjaciele,bardzo Was proszę o modlitwę w intencji mojej córeczki Hani - o udaną operację, która czeka ją dziś w nocy i o jej szybki powrót do zdrowia", czytamy. 

W nocy zaktualizował wpis i poinformował, że wszystko przebiegło prawidłowo.

,,02:05 (EDIT) - Hania zoperowana. Wszystko - nie zapeszając - w porządku. Z całego serca dziękuję Wam za wsparcie a Zespołowi operującemu .... za wszystko ❤️❤️❤️",dodał. 

Życzymy dużo zdrowia i sił!  

Hania Kukiz, córka Pawła Kukiza 

Hania Kukiz
Fot. East News

Paweł Kukiz z rodziną

Paweł Kukiz z rodziną
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.