Halinka Mlynkova, Halina Mlynkova, VIVA! grudzień 2016, 25/2016
Fot. Marta Wojtal
Z ŻYCIA GWIAZD

Halina Mlynkova: „Uratowała nas współczesna medycyna. Gdyby nie lekarze, myślę, że nas by nie było...”

Wokalistka opowiedziała o trudnym porodzie i macierzyństwie

Olga Figaszewska 9 listopada 2020 06:49
Halinka Mlynkova, Halina Mlynkova, VIVA! grudzień 2016, 25/2016
Fot. Marta Wojtal

Halina Mlynkova w najnowszym wywiadzie opowiedziała o macierzyństwie. Wokalistka w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz opowiedziała o ciąży, trudnym porodzie i wyjątkowej relacji z synem. Zdradziła również, z czego jest najbardziej dumna jako mama. Jak zmieniło się jej życie?

Halina Mlynkova o macierzyństwie i relacjach z synem

Halina Mlynkova to wspaniała artystka i mama. Wraz z byłym mężem, Łukaszem Nowickim doczekała się cudownego syna. Piotr ma dziś 16 lat i jest dumą rodziców. Wokalistka doskonale pamięta moment, w których dowiedziała się, że jest w ciąży. „Emocje były nieprawdopodobne”, mówi w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz dla Baby by Ann.

Gwiazda zdradziła, że ma za sobą trudny poród. „To było coś strasznego. Mieliśmy dużo szczęścia, uratowała nas współczesna medycyna. Gdyby nie lekarze, myślę, że nas by nie było… Piotrek dzień przed porodem owinął się pępowiną, musiał to zrobić w nocy; nie wiem, jak to wykonał. Skończyło się ratowaniem życia jego i mojego. To była bardzo trudna sytuacja”, powiedziała Halina Mlynkova. Tego dnia mąż wokalistki grał spektakl, spieszył się, by zdążyć na narodziny syna. W szpitalu pojawił się, kiedy jego żona leżała już na stole operacyjnym.

Moment, w którym zobaczyła obok siebie zdrowego synka, był dla niej magiczny, najważniejszy. „Drugiego dnia po porodzie leżeliśmy w szpitalu przytuleni razem w łóżku, spojrzeliśmy sobie w oczy oboje i to był ten moment, ten moment, kiedy poczułam, że jesteśmy dla siebie, on jest mój na zawsze, a ja jestem jego. To było nasze porozumienie”, wyznała.

Halina Mlynkova nie ukrywa, że doświadczyła baby bluesa. Jej synek miał permanentną kolkę - płakał, mało spał. Zmagał się z alergią pokarmową. Lekarzom na początku trudno było postawić diagnozę, to dodatkowo wokalistkę. Nie wiedziała, co dolega jej maleństwu. Na szczęście w końcu trafiła na właściwych specjalistów. „Ten początek to był trudny czas, wszystko wywrócone do góry nogami, a mój syn na dodatek nie spał”, zwierzyła się Halina Mlynkova.

Macierzyństwo całkowicie odmieniło jej życie. To jej najważniejsza rola.  „Muzyka jest bardzo ważną częścią mojego życia, moją ogromną pasją, ale najcudowniejsza rzecz, która mi się przytrafiła to bycie mamą. Dla mnie zawsze najważniejsze było i jest to, że mam w domu fajnego człowieka, który przeszedł ze mną wiele – bo jednak jest dzieckiem artystki i to życie nie jest łatwe dla dzieci – ale myślę, że również dzięki temu on jest bardzo samodzielny”, powiedziała.

Wokalistka zaznacza, że największym darem, jaki można otrzymać od dziecka to zaufanie i miłość. Poczuła nieprawdopodobną odpowiedzialność gdy urodził się jej syn. „Mam wrażenie, że moje dorosłe życie zaczęło się dopiero wtedy. Jestem dumna, że było mi dane, że mogłam przejść taką drogę, że Piotrek mnie wybrał – bo ja uważam, że to dzieci nas wybierają”, mówi w rozmowie dla Baby by Ann.

Na pytanie – jaką jest mamą, odpowiedziała: „Ja jestem – jak mówi Piotrek – mamą i tatą, bo tak akurat mamy: głównie jesteśmy we dwójkę.. (…) Potrafię być stanowcza i ostra, i to bardzo szybko stawia Piotrka do pionu. On wtedy czuje respekt przede mną. Ale jednak częściej go rozpieszczam, częściej jestem mamą niż tatą.”.

Gwiazda chciałaby, żeby syn wyrósł na mądrego, tolerancyjnego mężczyznę, który będzie szanował kobiety. Jest dumna ze swojej pociechy. 16-latek jest niezwykle utalentowany. Mówi w języku czeskim, angielskim i nauczył się gwary zaolziańskiej. Halina Mlynkova cieszy się, że udało jej się wypracować z Piotrkiem mocną więź opartą na zaufaniu.

„Bardzo bym chciała, żeby rozumiał – szczególnie teraz w tych trudnych czasach – o co kobiety walczą. Żeby wybrał swoją drogę i umiał nią iść. Wspieram go w jego pomysłach, przedsięwzięciach, ale też staram się mu mądrze doradzać ”, mówi Katarzynie Burzyńskiej-Sychowicz.

„Całe jego życie, te 16 lat, to jest 16 cudownych lat, mimo trudności i trosk, bo w macierzyństwie często nie jest łatwo. Te wszystkie wspomnienia, macierzyńskie smaczki, obrazki, które stają mi przed oczami…Jak pytasz, co jest pięknego w macierzyństwie, powiem Ci po prostu, że dzieciarnia to jest fajna sprawa”, zakończyła gwiazda. 

Źródło: BABY BY ANN

Halinka Mlynkova, Halina Mlynkova, VIVA! grudzień 2016, 25/2016
Fot. Marta Wojtal

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.