Roksana Węgiel
Fot. Bartosz Krupa/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Roksana Węgiel nie dojechała na koncert. Zatrzymała ją policja!

Tłumaczenia wokalistki szybko odparli funkcjonariusze...

Rafał Kowalski 4 czerwca 2019 15:04
Roksana Węgiel
Fot. Bartosz Krupa/East News

Nie ma wątpliwości, że to właśnie Roksana Węgiel jest obecnie najpopularniejszą wokalistką młodego pokolenia. Zwyciężczyni Eurowizji Junior jest na chwilę przed premierą swojej płyty i wciąż regularnie koncertuje. W ciągu jednego dnia zdarza się jej dawać nawet więcej, niż jeden występ! Niestety, tak ciasno zaplanowany grafik często rodzi problemy organizacyjne…

Roksana Węgiel nie przyjechała na koncert. Dlaczego?

Drugiego czerwca publiczność w Lubartowie oczekiwała na specjalny występ Roksany Węgiel w ramach Dnia Dziecka. Wokalistka miała uświetnić imprezę zorganizowaną przy udziale Fundacji Polsatu. Mimo telewizyjnych reklam i zapewnień prowadzących wydarzenia, artystka nie pojawiła się na scenie. Wszystko przez poprzedni występ, który tego samego dnia 14-latka dawała w małopolskim Chrzanowie. W drodze do lotniska, gdzie na piosenkarkę czekał samolot, jej ekipę zatrzymała policję.

Niestety, kierowca pojazdu, w którym znajdowała się młoda gwiazda, zdecydowanie pozwolił sobie na za dużo. „Po koncercie w Chrzanowie bardzo się śpieszyli, by zdążyć na kolejny występ. Mieli odlecieć prywatnym samolotem i dotrzeć do Lubartowa. Zatrąbili na jakiś samochód, by przyspieszyć. To miał być nieoznakowany samochód policji. Chwilę potem zostali zatrzymani. Policjanci legitymowali ich przez trzydzieści minut”, tak całą sytuację opisywała gazeta Przełom. To jednak nie wszystko. Na dachu samochodu został wystawiony tak zwany kogut, który światłem i dźwiękiem dawał do zrozumienia innym kierowcom, że jest pojazdem uprzywilejowanym. To oczywiście nie był zabieg zgodny z prawem.

Idolka nastolatków tłumaczyła się zawiedzionym fanom na Instastories. „„Zatrzymała nas policja, spisali nasze dane. Czekaliśmy trzydzieści minut, przez co nie zdążyliśmy na koncert. Pan policjant wykazał się totalnym brakiem wyrozumiałości. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, prosiliśmy go, żeby nas puścił, ale niestety nie udało się”, mówiła Węgiel w sieci.

Policja podała jednak inną wersję wydarzeń. „Tak to jest, jak się jedzie z sygnałami uprzywilejowania cywilnym BMW. Kontrola była stosunkowo szybka i Roksana Węgiel mogła jechać dalej. Sprzęt zarekwirowano, a kierowcę czeka sprawa w sądzie”, napisali funckjonariusze na Twitterze. „Opiekunowie nastolatki powinni z większą rozwagą organizować jej transport. Dobrze, że policjanci zareagowali. Dalsza jazda takim fałszywym "radiowozem" i potencjalne wymuszenia pierwszeństwa mogłyby skończyć się wypadkiem”, dodali.

Ostatecznie Roksana Węgiel dotarła na miejsce z dużym opóźnieniem. I choć nic nie zaśpiewała, wynagrodziła to wielbicielom. „Przez dwie godziny na rynku rozdawała autografy i robiła selfie z fanami. Wydaje mi się, że była nawet bardziej zadowolona z tej formy kontaktu, niż z zaśpiewania swojego przeboju na scenie”, mówiła Dziennikowi Wschodniemu rzeczniczka powiatu lubartowskiego, pani Gabriela Wyszyńska.

Czy Roxie i jej agenci powinni rozważniej planować koncertowy grafik? Opisana sytuacja nie powinna mieć miejsca… Mamy nadzieję, że następnym razem bezpieczeństwo podróżujących będzie postawione na 1. miejscu. 

Roksana Węgiel, Bestsellery Empiku 2019
Fot. TRICOLORS/East News

Polska wygrała Eurowizję Junior 2018. Roksana Węgiel z Anyone I want to be zwyciężyła w Mińsku
Fot. Andres Putting/EBU

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Nauczyciel, autorytet, mistrz”, mówi o JANUSZU JÓZEFOWICZU NATASZA URBAŃSKA. A które z nich jest… mistrzem w życiu prywatnym? ŚCIBAKÓWNA i ENGLERT, STUHROWIE, CICHOPEK i HAKIEL, OLBRYCHSCY, CHOTECKA i PAZURA – pary z najdłuższym stażem w polskim show-biznesie. PRZEMYSŁAW KOSSAKOWSKI – pan od rysunków, podróżnik, dziennikarz, a może wkrótce... art terapeuta. OTYLIA JĘDRZEJCZAK o tym, czy marzy o sportowej karierze dla dzieci i o partnerskim związku z narzeczonym Pawłem. W cyklu Extra: DORA MAAR, GALA, MARIA BALOWA, JADWIGA VON UNRUNG… – muzy genialnych malarzy.