Magda Gessler, Małgorzata Kożuchowska, gwiazdy walczą z koronasceptykami
Fot. Instagram @magdagessler_official/@malgorzatakozuchowska_
O TYM JEST GŁOŚNO

Gwiazdy przeciwko koronasceptykom! "Jestem zaskoczona brakiem wyobraźni ludzi"

Mocny przekaz Gessler, Kożuchowskiej, Rozenek-Majdan i innych

Redakcja VIVA! 14 października 2020 17:00
Magda Gessler, Małgorzata Kożuchowska, gwiazdy walczą z koronasceptykami
Fot. Instagram @magdagessler_official/@malgorzatakozuchowska_

Tych ludzi nie przekonają żadne statystyki, dane, eksperci ani opiniotwórcy. Podczas gdy rozwój pandemii koronawirusa nabiera tylko tempa, a w Polsce codziennie przybywa tysiące zakażonych, antycovidowcy postanawiają walczyć z plandemią. Na ulicach największych polskich miast organizowane są marsze, na których zwolennicy teorii spiskowych wyrażają swój sprzeciw wobec obostrzeniom. Są to setki ściśniętych blisko osób bez maseczek. Tzw. koronasceptyków nie brakuje oczywiście też w internecie. Zarówno zagraniczne, jak i polskie gwiazdy próbują przemówić im do rozsądku. Stanowczy apel wygłosili m.in. Magda Gessler, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Rozenek-Majdan, Kuba Wojewódzki czy też Karolina Korwin Piotrowska.

Gwiazdy walczą z koronasceptykami! Tych ludzi nikt nie przekona...

Gwiazdy, celebryci, osoby publiczne doskonale zdają sobie sprawę z ogromnego wpływu, jaki wywierają na swoich fanów. Tym samym oprócz informacji związanych z ich działalnością czy też ciekawostek z życia prywatnego, swoimi publikacjami w mediach społecznościowych starają się przekazywać istotną wiedzę oraz podnosić świadomość społeczną. W dobie ciągle rozwijającej się pandemii koronawirusa zachęcają przede wszystkim do odpowiedzialności społecznej, z czym wiąże się noszenie maseczek i przestrzeganie reżimu sanitarnego. 

Publikowane przez gwiazdy zdjęcia czy posty spotykają się często jednak z wyrazem oburzenia tzw. koronasceptyków, których w przestrzeni medialnej nie brakuje. Autorom publikacji trudno przymknąć oko na pozbawione wyobraźni, zdrowego rozsądku oraz często kultury wypowiedzi. W tak istotnej dla społeczeństwa kwestii nie zamierzają powstrzymać się od reakcji. 

Magda Gessler: "Jestem zaskoczona brakiem wyobraźni ludzi"

"Tchnięta waszym prześmiewczym odbiorem mojego ostatniego zdjęcia w maseczce, chcę chce wam powiedzieć, że jestem zaskoczona i poruszona brakiem wyobraźni, ignorancją, a może złą wolą ludzi, którzy świadomie nie noszą maseczek albo kpią z tej sytuacji", napisała Magda Gessler. Poruszona kpinami internautów, postanowiła chociaż spróbować przemówić im do rozsądku. W emocjonalnym wpisie na Facebooku zwraca uwagę m.in. na trudną, a czasami wręcz kryzysową sytuację finansową restauratorów, których biznes podupada z powodu pandemii koronawirusa.

"Ludzie tracą domy, prace, rodziny... Czy za to ktoś odpowiada? Śmiejecie się nadal? Od marca tysiące ludzi płacze, martwi się, nie ma za co żyć. Wiem to, bo jestem przy nich, rozmawiam. Obserwuję! Dostaję setki telefonów od przyjaciół restauratorów, bohaterów moich rewolucji. Za chwilę bez pracy, w poczuciu bezsilności nie podniesiemy się. Upadniemy przez większość, która czuła się mocniejsza, silniejsza, bezkarna", apeluje do koronasceptyków. Magda Gessler nie kryła swojego oburzenia ignorancją internautów. Starała się wzbudzić w nich refleksje na temat ich zachowania oraz poczucie odpowiedzialności za innych. "Trzeba chronić słabszych, chorych, starszych. Trzeba patrzeć dalej niż tylko na czubek własnego nosa. Śmiech? Bardzo nie na miejscu. Dziś liczy się odpowiedzialność". 

Apel poniedziałkowy!!!! Pycha kroczy przed upadkiem!!!! Dziś tchnięta waszym prześmiewczym odbiorem mojego ostatniego...

Opublikowany przez Magdę Gessler Poniedziałek, 5 października 2020

Małgorzata Rozenek-Majdan: "Takie osoby powinny przejść się do szpitali"

Z kolei Małgorzata Rozenek-Majdan wyraziła swoje zdanie na temat zwolenników teorii spiskowych i niedowiarków w jednym z wywiadów dla Wirtualnej Polski. "Wszystkie tego typu sceptyczne teorie, czy "płaskoziemcy", to nie są mi bliskie tematy", mówiła. W swojej wypowiedzi zwróciła uwagę przede wszystkim na przeludnione szpitale oraz paraliż służby zdrowia. "Uważam, że takie osoby powinny przejść się do szpitali i zobaczyć, co się dzieje. Myślę, że po prostu jedna taka wizyta by wystarczyła", próbuje przekonać sceptyków. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W tym trudnym czasie kwarantanny, w czasie gdy wszyscy z pokorą staramy się wypełnić, niełatwe rządowe zarządzenia. W czasie kiedy próbujemy żyć pogodnie w pandemicznym czasach, a codziennie jesteśmy świadkami łamania przez władzę, nałożonych przez władze obostrzeń. Zostajemy jeszcze zmuszeni do stawania po stronie praw kobiet, tak jakbyśmy mieli za mało kłopotów, zmartwień i trosk, ale trzeba to zrobić. Trzeba głośno powiedzieć NIE❗️jutro Sejm ma się zająć projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji (również w przypadku ciąży będącej wynikiem gwałtu, ciężkich uniemożliwiających życie wad wrodzonych płodu czy ciąży zagrażającej życiu matki?) projekt ustawy autorstwa Kai Godek i ORDO IURIS ma być czytany i głosowany w czasach w których rządzący powinni zajmować się upadającymi firmami, kurczącymi się miejscami pracy i dostępem do leczenia. Jako mama trójki dzieci poczętych dzięki metodzie In Vitro, nie jest mi z aborcją po drodze. Moje życiowe doświadczenia zawiodły mnie dokładnie na drugą stronę tych dylematów, ale moje doświadczenie, życie, przekonanie, nie może być wykładnią dla wszystkich. Każdy z nas ma inną ale tak samo ważną drogę. Każdy z nas ma prawo do podejmowania swoich decyzji w zaciszu swojego sumienia. Każdy z nas ma prawo do decydowania o sobie i każdy z nas ponosi konsekwencje swoich wyborów. Nie pozwólcie sobie tego odebrać❗️Być może rządzącym chodzi o to, że wraz z zakazem zgromadzeń, zabrano nam prawo do wyjścia na ulicę i protestowania. Być może chodzi o to, żeby dać pod stołem demokracji prezent Kościołowi? 🤷‍♀️🤦‍♀️ Powiedz NIE‼️‼️‼️ nie zgadzaj się na decydowanie o Tobie fundamentalistom, zrób to dla wszystkich kobiet w Polsce ❗️ życie potrafi nieźle zaskoczyć...

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Małgorzata Kożuchowska: "Przede wszystkim grzeczniej"

Aktorka opublikowała jakiś czas temu zdjęcie w maseczce podczas podróży pociągiem. Była w drodze na plan filmowy. Wielu fanów Małgorzaty Kożuchowskiej chwaliło ją za dostosowanie się do obowiązujących obecnie zasad społecznych. W komentarzach pod postem znalazło się jednak też mnóstwo kpin. Według ich autorów pandemii koronawirusa nie ma, a podania mediów to skrupulatnie przygotowane propaganda.

"Ja również podróżuje dość często w kierunku Śląska i bardzo duża liczba pasażerów jeździ bez maseczek, ja również. Z tego powodu nie robię sobie fotek, a tym samym nie pokazuję chorego podejścia do tej śmiesznej pandemii, której moim zdaniem nie ma. Kogo to obchodzi, że podróżuje Pani pociągami w maseczce? Śląsk nie jest ogniskiem dżumy tego wieku, jak to nagłaśniają w Waszych kręgach celebrytów", wylał swoje żale jeden z internautów. Inna użytkowniczka napisała z kolei: "Jeszcze przyłbicę załóż i kaftan, ale przede wszystkim stuknij się w głowę"

Małgorzata Kożuchowska nie zamierzała milczeć w obliczu pozbawionego kultury wypowiedzi komentarza. "Przede wszystkim grzeczniej, a potem dowiedz się, jakie obowiązują zasady podczas podróżowania pociągiem w pandemii i przeproś", odpowiedziała stanowczo. 

Karolina Korwin Piotrowska: "Chcesz, to umieraj. Dlaczego chcesz ciągnąć za sobą innych?"

Znana z ciętego języka dziennikarka również nie potrafiła przejść obok sytuacji obojętnie. W usuniętym już poście na Instagramie wygłosiła mocny apel do wszystkich koronasceptyków. "Ty możesz mieć w d...e. Przez ciebie ktoś może zachorować, umrzeć, mieć zniszczone życie. Bo nie wierzysz w epidemię, nie wierzysz lekarzom, tylko na przykład Internetowi i obecnym tam cwaniakom i ignorantom. Brawo", napisała. Karolina Korwin Piotrowska nie zamierzała powstrzymywać skrajnych emocji. Całość spuentowała dosadnym zdaniem. "Chcesz, to umieraj. Dlaczego chcesz ciągnąć za sobą innych?"

Swoje zdanie w kwestii noszenia maseczek zaprezentowała także Ada Fijał: „Zazwyczaj jest na żarty, ale tym razem będzie na serio💪 Jak wiecie skończyłam studia medyczne i poza tytułem magistra sztuki, z zawodu jestem również lekarzem stomatologiem (w 2000 roku ukończyłam Wydział Lekarski Odział Stomatologii CMUJ). Miałam na studiach immunolgię, biochemię, mikrobiologię i epidemiologię ale przede wszystkim mam po tych studiach wielu znajomych lekarzy, z którymi przez 3 pierwsze lata mieliśmy często razem wykłady i zajęcia. I słucham tego co oni mówią. Dlatego noszę maseczkę, żeby chronić nie tylko siebie ale też innych. Bo wg badań noszenie maseczki znacznie zmiejsza możliwość transmisji wirusa.I nie, nie powoduje grzybicy płuc, o tym też mowią lekarze, którzy w maseczkach na co dzień pracują od lat💪Pamiętajmy też o dystansie i myciu rąk. Bo co zrobimy jeżeli zachorujemy wszyscy naraz, a służba zdrowia stanie się już całkowicie niewydolna? Pomyślmy o tym proszę, nie bądźmy egoistami, szanujmy siebie i innych. Love”

Swoje trzy grosze dorzucił także Kuba Wojewódzki. Król TVN-u jak zwykle do poważnej kwestii podszedł z humorem. Opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie w maseczce, które opatrzył ironicznym podpisem. "Nie ma żadnej epidemii. Dziękuję wszystkim koronasceptykom. Dzięki Wam czuję, że nie zmarnowałem czasu w podstawówce".  

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.