Gwiazdy strajkują, Maffashion. Mateusz Hładki, Hanna Lis, Łukasz Jemioł
Fot. Instagram
O TYM SIĘ MÓWI

„Nie pozwólmy przenieść Polski na Białoruś’’! Gwiazdy protestują w obronie niezależności sądów

Damian Duda 21 lipca 2017 11:45
Gwiazdy strajkują, Maffashion. Mateusz Hładki, Hanna Lis, Łukasz Jemioł
Fot. Instagram

 

W Polsce wrze. To, co obecnie dzieje się w naszym kraju, przerosło najśmielsze oczekiwania niejednego analityka politycznego. Ludzie wychodzą na ulice. Politycy opozycji nawołują do buntu. Jak to możliwe, że kraj, który przeszedł tak długą drogę do wolności, tak szybko skręca w złym kierunku? 

 

PRZECZYTAJ TEŻ: Andrzej Duda zawetował dwie ustawy — o KRS i Sądzie Najwyższym

 

Polska znalazła się na okładce ostatniego wydania „The New York Times’’. Amerykański dziennik na pierwszej stronie zamieścił symboliczne zdjęcie. 

 

Zobacz więcej: Polska na okładce „The New York Times’’.

 

Manifestacje odbywają się w całej w Polsce. Protesty gromadzą dziesiątki tysięcy ludzi. Którzy — bez względu na sympatie polityczne oraz poglądy — chcą powstrzymać reformę sądownictwa. Wśród nich nie mogło zabraknąć ludzi ze świata kultury i show-biznesu. W warszawskiej manifestacji wzięły udział dziesiątki tysięcy protestujących. Wśród nich znaleźli się m.in.: Agnieszka Woźniak-Starak, Hanna Lis, Łukasz JemiołMaffashion oraz Mateusz Hładki.

 

 

Jak podaje „Gazeta Wyborcza’’, protesty wyszły już poza granicę Polski. Tzw. „łańcuchy światła’’, które potrwają do 23 lipca,  odbędą się dodatkowo w dwóch stolicach europejskich — Berlinie i Pradze

 

Ponad 300 artystów napisało list do prezydenta, w którym apelują o powstrzymanie niszczenia państwa.

 

My, polscy pisarze, artyści, naukowcy, wiemy aż za dobrze, że w bezpośrednim starciu słowa są słabsze od siły. Nie możemy jednak milczeć, kiedy podstawy naszego wspólnego państwa są burzone’’, czytamy w liście, pod którym podpisali się m.in. Magdalena Cielecka, Wojciech Smarzowski i prof. Jerzy Bralczyk.

 

TREŚĆ LISTU DO PRZECZYTANIA POD TYM LINKIEM.

 

Zobacz też:  „Bał się Pan tego lotu?”. Mirosław Hermaszewski zdradził Oli Kwaśniewskiej kulisy swojej kosmicznej podróży

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.