Fot. East News
VIVA! Tylko u nas

Pojedynek na poradniki. Lewandowska, Chodakowska, Pawlikowska czy Maciąg? Która sprzedaje się najlepiej?

Katarzyna Piątkowska 28 kwietnia 2017 09:15
Fot. East News

Moda na pisanie książek przez gwiazdy trwa w najlepsze. Postanowiliśmy sprawdzić jak sprzedają się pisane przez nie poradniki. Wygląda na to, że Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska, Beata Pawlikowska i Agnieszka Maciąg cieszą się ogromnym zaufaniem czytelników. Podobnie zresztą jak Karolina Szostak, która niedawno napisała książkę o tym, jak walczyła z nadwagą i zdradziła swoje sposoby na idealną sylwetkę. Znalazło się kilka osób, które odważyły się ją skrytykować, a mimo to w Empiku książka „Moja spektakularna metamorfoza” w kategorii „Zdrowie, rodzina, związki” znajduje się na dziewiątym miejscu wśród 100 najlepiej sprzedających się pozycji.

Lepsza niż Wisłocka

Wydawałoby się, że przed nią uplasują się poradniki Anny Lewandowskiej. Nic bardziej mylnego (choć wszystko może się zmienić, gdy do księgarni trafi w końcu książka trenerki o byciu fit w ciąży). Poradnik najsłynniejszej polskiej trenerki znajduje się na 91 miejscu, ale może dlatego, że wydano go w 2014 roku. Wyżej, bo na 65 miejscu plasuje się również nie najnowszy poradnik „Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej”. Za to na pierwszym, zanim jeszcze pojawiła się na półkach (premiera planowana jest na 25 maja) znajduje się książka Agnieszki Maciąg „Smak Zdrowia” (i to przed „Sztuką kochania” Michaliny Wisłockiej).

 

Fot. East News

Gotowanie by gwiazdy

Wszystkie trzy gwiazdy (i jeszcze jedna - Beata Pawlikowska) publikują też książki z przepisami. W tej kategorii prym wiedzie… nie! Nie Anna Lewandowska. Ta, ze swoją „Zdrowe gotowanie by Ann”, wydaną w dwóch wydawnictwach jest na 16 i na 37 miejscu. Jeśli chodzi o Ewę Chodakowską to z „Gotuj z nami. Smacznie, tanio, szybko!” plasuje się na 48 miejscu, a Beata Pawlikowska i jej „Kasza jaglana” na 46, a „Szczęśliwe garnki extra. Przepisy na cztery pory roku i święta” na 55.

 

Zobacz też: Anna Lewandowska czy Ewa Chodakowska? Wyniki tego rankingu trenerek fitness Cię zaskoczą. Dlaczego?

Zwyciężczyni

Kto więc znalazł się w czołówce? Na 5 i 7 miejscu spośród wszystkich książek kucharskich, a na pierwszym spośród gotujących gwiazd znalazła się Agnieszka Maciąg i jej dwie książki „Smak miłości” i „Smak szczęścia”. Wygląda więc na to, że w pojedynku na poradniki pomiędzy Beatą Pawlikowską, a Ewą Chodakowską zwyciężyła Agnieszka Maciąg, która promuje zdrowe jedzenie i spokojne życie w zgodzie ze sobą i z naturą.

 

Fot. East News

 

 

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.