Polscy i ukraińscy artyści zrzekli się swoich honorariów

Rafał Kowalski 21 marca 2022 11:08

Za nami 25 dni wojny w Ukrainie. W tym trudnym dla naszych wschodnich sąsiadów czasie telewizja TVN postanowiła zorganizować wyjątkowy, solidarnościowy koncert charytatywny z udziałem polskich i ukraińskich artystów. Na scenie pojawił się między innymi Maciej Musiałowski, który wzruszył się przed milionami widzów. Muzyczny wieczór transmitowany był w 50 krajach.

Występ Macieja Musiałowskiego podczas Razem z Ukrainą w TVN

Wśród wszystkich wczorajszych wystąpień większość przyprawiała o dreszcze i szybsze kołatanie serca. Dużo osób zwróciło uwagę na emocjonalne wyśpiewanie przez Macieja Musiałowskiego utworu do wiersza Bronisławy Wajs-Papuszy o tytule Przychodzę do was.

Pod koniec piosenki aktor nie mógł powstrzymać łez i schodził ze sceny zakrywając dłońmi twarz. Kamery uchwyciły ten przejmujący moment. Publiczność nagrodziła Macieja ogromnymi brawami.

CZYTAJ TEŻ: Zygmunt Chajzer pomógł uchodźcom z Ukrainy. Prezenter opowiedział ich poruszającą historię

A co on czuł stojąc na scenie? „Zdecydowaliśmy się na wybranie tego tekstu, ponieważ uważam, że najbardziej przedstawia to, co czuję. Jest to krótka forma, pisana piórem kobiecym. Bardzo głębokie przeżycie, tu jest olbrzymia widownia i też dużo ludzi będzie to oglądało. (...) Nie myślałem wtedy o żadnym ukłonie. Po prostu to, co trzeba było powiedzieć, zostało zapisane. To, co czułem, zostało wypowiedziane i tyle”, opowiedział w rozmowie z Pudelkiem.

Maciej Musiałowski, koncert Razem z Ukrainą, próba, Łódź, 19.03.2022 

Maciej Musiałowski po właściwym występie

Gwiazdy na koncercie Razem z Ukrainą

Wczorajszy koncert był wyjątkowy z kilku powodów. Całkowity dochód z niego został przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej, która prowadzi szeroko zakrojone działania pomocowe w Ukrainie. Wszyscy artyści zaangażowani w projekt zrzekli się honorariów. Ponadto zebrano 1,6 mln zł z SMSów od widzów, pół miliona dolarów przekazanych od Discovery TVN, 350 tysięcy złotych z biletów i 850 tysięcy złotych z charytatywnego bloku reklamowego.

Na scenie koncertu Razem z Ukrainą pojawili się między innymi: Anita Lipnicka, Kayah, Natalia Przybysz, Maciej Musiałowski, Tomasz Ziętek, Tina Karol, Vito Bambino, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Stanisław Soyka, Dagadana, Jerry Heil, Daria Psekho, Maja Komorowska, Vanessa Aleksander, Andrzej Seweryn i Natalia Kukulska. 

Zobacz też: Joanna Przetakiewicz o pomocy Ukrainie: „Nie ma dzisiaj nic ważniejszego!”. Właśnie uruchamia specjalną platformę

1/9
Natalia Kukulska, Razem z Ukrainą
Copyright @Piotr Molecki/East News
1/9

Natalia Kukulska w ostatniej chwili dołączyła do grona artystów koncertu TVN. Zamknęła wczorajszy wieczór piosenką Imagine wykonaną w duecie z Tomaszem Ziętkiem

2/9
Krzysztof Zalewski
Copyright @Andrzej Zbraniecki/East News
2/9

Nie zabrakło też Krzysztofa Zalewskiego

3/9
Vito Bambino, Stanisław Soyka
Copyright @Tadeusz Wypych/REPORTER
3/9

Vito Bambino i Stanisław Soyka po raz kolejny wykonali wspólnie piosenkę-hymn o tytule Tolerancja

4/9
Natalia Przybysz, Razem z Ukrainą
Copyright @Tadeusz Wypych/REPORTER
4/9

Wieczór uświetniła również Natalia Przybysz, która na nowo zinterpretowała jeden z utworów Kory

5/9
Anita Lipnicka, Razem z Ukrainą
Copyright @VIPHOTO/East News
5/9

Na łódzkiej scenie pojawiła się też Anita Lipnicka

6/9
Copyright @
6/9

Kayah wystąpiła w ukraińskiej fladze

7/9
Kayah, Dana
Copyright @Piotr Molecki/East News
7/9

Zaśpiewała też nową wersję Ramię w ramię z ukraińską artystką - Daną

8/9
Tina Karol, Amelia Anisowicz
Copyright @Piotr Molecki/East News
8/9

Artystka Tina Karol i 9-letnia Amelia Anisowicz, która zasłynęła wykonaniem w bunkrze piosenki z Krainy Lodu, spotkały się w Polsce. Ich duet poruszył publiczność

9/9
Maciej Musiałowski, koncert Razem z Ukrainią
Copyright @Cezary Pecold / Forum
9/9

Wielu emocji dostarczył sobie i nam także Maciej Musiałowski i wielu innych artystów, których też nie zabrakło podczas charytatywnego koncertu TVN. Tylko z sms od widzów udało zebrać się wczoraj ponad 1,6 miliona złotych

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.