Boris Johnson, premier UK
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, zarażony koronawirusem

Na całym świecie odnotowano już prawie pół miliona przypadków...

Ksenia Krasko 27 marca 2020 19:25
Boris Johnson, premier UK
Fot. East News

Na całym świecie odnotowano już ponad pół miliona przypadków zakażenia koronawirusem, wywołującym chorobę Covid-19. Pandemia rozprzestrzeniła się na co najmniej 199 krajów, a światowa liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła dwadzieścia pięć tysięcy. Te liczby wciąż się zmieniają. Aby powstrzymać dalszy wzrost statystyk, zarówno lekarze, jak i gwiazdy namawiają nas do pozostania w domach. Niektóre z nich przyznały, że same walczą z niebezpiecznym wirusem.

Kto z gwiazd zakażony koronawirusem?

Wśród zarejestrowanych przypadków na całym świecie są politycy, członkowie rodzin królewskich, sportowcy, aktorki i aktorzy, muzycy... Właśnie media podały, że zarażony koronawirusem jest Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii. Niektórzy przypominają, że zaledwie szesnaście dni temu widział się z królową, a ich poprzednie spotkanie miało odbyć się w tym tygodniu. Ostatecznie królowa i premier odbyli spotkanie wirtualne, rozmawiając przez telefon. Premier ma się poddać izolacji, ale zapewnia, że nadal będzie kierował gabinetem. „Pracuję w domu i izoluję się, tak należy robić. Ale nie miejcie wątpliwości, nadal mogę, dzięki czarodziejstwu nowoczesnej technologii, komunikować się z całym moim zespołem, aby prowadzić walkę kraju z koronawirusem. Chcę podziękować wszystkim zaangażowanym i oczywiście naszemu niezwykłemu personelowi (publicznej służby zdrowia) NHS”, mówi na swoim Twitterze.

Nie jest jednak jedyną znaną postacią, która w ostatnich dniach przyznała się do walki z koronawirusem. O pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa jako pierwszy poinformował Tom Hanks. Wraz z żoną, Ritą Wilson, poddał się kwarantannie. Po kilku tygodniach uspokoił zmartwionych fanów, że najgorsze za nimi. „Minęły dwa tygodnie od pierwszych objawów i czujemy się już lepiej. Tak działa odizolowanie – nikomu wirusa nie przekażesz i od nikogo go nie złapiesz. Brzmi rozsądnie? Trochę to potrwa, ale jeśli będziemy się sobą opiekować i pomagać, to zły czas przeminie. Jakoś to przetrwamy”, napisał na swoim Instagramie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tom Hanks (@tomhanks)

Swoją historią podzieliła się również Olga Kurylenko, jedna z „dziewczyn” Jamesa Bonda. Aktorka ujawniła, że chorobę wykryto u niej podczas wizyty w londyńskim szpitalu. „Jestem chora już prawie tydzień. Wysoka temperatura i słabość to moje główne objawy. Uważajcie na siebie i traktujcie to wszystko poważnie”, pisała do fanów. Po kilku dniach poinformowała, że objawy ustąpiły i jest zdrowa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Olga Kurylenko (@olgakurylenkoofficial)

Idris Elba również nie ukrywa, że wraz z żoną znajdują się na kwarantannie i walczą z niebezpiecznym wirusem. Aktor zamieścił krótkie nagranie w sieci, na którym tłumaczy, jak się czuje. „Jak dotąd nie mam żadnych objawów, ale zostałem odizolowany [...]. Zostańcie w domu. Będę was informował o tym, jak mi idzie. Bez paniki”.

Kristofer Hivju, znany z serialu Gra o Tron, także miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. „Moja rodzina i ja będziemy izolować się w domu tak długo, jak to konieczne. Jesteśmy w dobrym stanie, mamy tylko łagodne objawy przeziębienia. [...] Razem możemy zwalczyć tego wirusa i zapobiec kryzysowi w naszych szpitalach. Uważajcie na siebie, zachowujcie dystans i bądźcie zdrowi!”, napisał na swoim Instagramie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kristofer Hivju (@khivju)

Harvey Weinstein, producent filmowy, kilka tygodni temu został skazany za napaść seksualną i gwałt, po czym trafił do więzienia niedaleko Buffalo w stanie Nowy Jork. Prawdopodobnie właśnie tam zaraził się koronawirusem. Nie wiadomo, w jakim jest stanie. Wśród zakażonych osób znaleźli się także pisarz Luis Sepulveda, aktor Daniel Dae Kim, 19-letnia piosenkarka Charlotte Lawrence, wokalistka Natalie Horler (znana jako Cascada) i światowej klasy śpiewak operowy Placido Domingo.

Koronawirus zakażone gwiazdy i politycy

Niebezpiecznego wirusa potwierdzono również u kilku sportowców. Są to m.in. napastnik Juventusu Paulo Dybala, czterech zawodników drużyny NBA Brooklyn Nets, a także koszykarze Rudy Gobert i Donovan Mitchell z drużyny Utah Jazz.

25 marca świat obiegła niepokojąca wiadomość o pozytywnym wyniku testu księcia Karola. Syn królowej Elżbiety II znajduje się obecnie na kwarantannie w królewskiej rezydencji Clarence House. Żona księcia, księżna Camilla, jest zdrowa.

Wcześniej zakażenie potwierdzono u księcia Alberta II z Monako. W oficjalnym oświadczeniu zapewniono, że „nie ma obaw o jego zdrowie”, a sam książę wykonuje swoje obowiązki zdalnie.

Księżna Charlene, książę Albert romanse
Fot. Getty Images

Na całym świecie odnotowano kilkanaście przypadków zakażenia wśród polityków. Z chorobą Covid-19 walczą polski minister środowiska Michał Woś, hiszpański wicepremier Carmen Calvo, australijski minister spraw wewnętrznych Peter Dutton, irański wiceprezydent Massoumeh Ebtekar, żona premiera Kanady Sophie Gregoire Trudeau, hiszpańska minister Irene Montero, francuski minister kultury Franck Riester, czy burmistrz Miami Francis Suarez.

Wszystkim życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia! 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.