Grzegorz Turnau, sesja Uroda Życia
Fot. Rafał Masłow
O TYM SIĘ MÓWI

Grzegorz Turnau stracił głowę dla wnuczki! Takim dzieckiem jest córka Marka Kondrata

Artysta zdobył się na intymne wyznanie

Konrad Szczęsny 23 czerwca 2021 10:05
Grzegorz Turnau, sesja Uroda Życia
Fot. Rafał Masłow

Uzdolniony muzyk, kochający rodzic i... dziadek. Grzegorz Turnau w najnowszym wywiadzie opowiedział o nowej życiowej roli. Jego wnuczka przyszła na świat na początku 2018 roku. I z miejsca podbiła serce legendarnego artysty! Jaka jest Helenka? „Pogodna, energiczna, pomysłowa”, wylicza w najnowszym wywiadzie muzyk. Otworzył się również na temat relacji z córką.

Grzegorz Turnau o wnuczce. Taka jest córka Antoniny Turnau i Marka Kondrata

Gdy Marek Kondrat poślubił Antoninę Turnau 19. września 2015 roku, byli na ustach wszystkich. Ich związek z powodu różnicy wieku wynoszącej 38 lat wywołał nie lada sensację. Zainteresowani konsekwentnie jednak niczego nie komentowali. Gdy okazało się, że córka Grzegorza Turnau jest w ciąży, również milczeli. Gdy maleństwo przyszło na świat, ograniczyli się jedynie do lakonicznego komunikatu, w którym potwierdzili tę informację. Aktor zaznaczył jednocześnie, że nie zdradzą więcej informacji na ten temat.

Płeć maleństwa i imię zdradził dopiero dumny dziadek. Dzięki temu wiadomo, że para powitała na świecie córeczkę, której dali na imię Helena. Jak się okazuje, Grzegorz Turnau jest absolutnie zakochany we wnuczce, o czym opowiedział w najnowszym wywiadzie!

„Helenka jest bardzo osobliwym przypadkiem. Szalenie pogodna, energiczna i pomysłowa. Lubi, jak dziadko gra na fortepianie, ale stanowczo zabrania mu śpiewać”, zwierzył się artysta w „Twoim stylu”.

Ta więź jest tak samo wyjątkowa jak ta, która łączy artystę z córką Antoniną.

Czytaj także: Marek Kondrat po raz pierwszy o córce: „Cieszę się, że mam ją w chwili, gdy mam na nią czas”

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Kraków, 16.05.2019 rok, Marek Kondrat, Antonina Turnau, Grzegorz Turnau
Fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, 16.05.2019 rok, Marek Kondrat, Antonina Turnau, Grzegorz Turnau

Antonina Turnau, Marek Kondrat, 90. urodziny Andrzeja Wajdy, Kraków, 06.03.2016 rok
Fot. Jakub Porzycki / Forum

Antonina Turnau, Marek Kondrat, 90. urodziny Andrzeja Wajdy, Kraków, 06.03.2016 rok

Grzegorz Turnau o relacji z córką. Jakim jest ojcem?

Gdy został po raz pierwszy ojcem, miał zaledwie 21 lat. Antonina Turnau przyszła na świat w 1988 roku. Mimo młodego wieku, artysta od razu zapałał do córki ogromną miłością i poczuł rodzicielski instynkt. Z uwagi na częste wyjazdy rodziców, wychowywanie dziecka spoczęło w dużej mierze na dziadkach. Grzegorz Turnau żartuje, że córka wychowywała się w „rodzinnym ogrodzie” i dosyć szybko zrozumiała, co i od kogo może w nim uzyskać.

„Najłatwiej było uzyskać jej wszystkie zgody od... taty”, zdradził muzyk. „Tosia” (bo tak nazywa ją, mimo że jest już dorosłą kobietą) chętnie pobierała u rodzica życiowe lekcje dotyczące tego, co jest najważniejsze i jakie zasady wyznawać. Dlatego też po Grzegorzu Turnale przejęła niechęć do przesady, snobizmu, braku pokory i niepotrzebnego luksusu.

Muzyk dodał, że więź, która łączy go z córką, jest niezwykle silna. „Zabrzmi to może irracjonalnie, ale uważam, że z Antosią mamy rodzaj pierwotnego wi-fi, które sprawia, że możemy porozumiewać się pozawerbalnie i pozaterytorialnie”, zwierzył się.

Co to oznacza? „Gdybym chciał zrobić coś karygodnego, ona wiedziałaby o tym, nimbym to zrobił”, podkreśliła w rozmowie z „Twoim stylem”. I dodał, że przed córką... odczuwa ogromny respekt! „Jest jedyną osobą, której tak naprawdę się boję”, skwitował.

Czytaj także: Marek Kondrat zaskoczył swoich fanów. Aktor po raz pierwszy pokazał dwuletnią córeczkę!

Grzegorz Turnau, Antonina Turnau, Kraków, 23.06.2000 rok, aukcja kosy Głowackiego
Fot. Grzegorz Kozakiewicz / Forum

Grzegorz Turnau, Antonina Turnau, Kraków, 23.06.2000 rok, aukcja kosy Głowackiego

Grzegorz Turnau: życie prywatne. Żona, dzieci

Przyszłą małżonkę poznał w Piwnicy pod Baranami. Byli wówczas bardzo młodzi. Jednak Grzegorza Turnaua i flecistkę Marynę Barfuss połączyło silne uczucie. W 1988 roku na świat przyszła ich ukochana córeczka, Antonina. Z miejsca podbiła ich serca i stała się najważniejszą osobą w życiu.

Oboje byli młodzi, więc zdali się na intuicję i działanie. Tym bardziej, że wielka kariera przyszła do artysty trzy lata później. Debiutancki album „Naprawdę nie dzieje się nic” wydał w połowie 1991 roku, czyli równo 30 lat temu. Choć intensywnie koncertował i podejmował kolejne artystyczne wyzwania, zawsze starał się znaleźć czas dla rodziny. Tak jest do dziś...  

Czytaj także: Oto 8 par polskiego show-biznesu z największą różnicą wieku!

Grzegorz Turnau z żoną, Maryna Barfuss, Kraków, 16.04.2004 rok
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Grzegorz Turnau z żoną, Maryną Barfuss, Kraków, 16.04.2004 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.