Grzegorz Miecugow, 2010
Fot. RADEK POLAK/AF PHOTO
WSPOMNIENIE

Znamy datę i miejsce pogrzebu Grzegorza Miecugowa

Olga Figaszewska 29 sierpnia 2017 08:00
Grzegorz Miecugow, 2010
Fot. RADEK POLAK/AF PHOTO

Informacja o śmierci Grzegorza Miecugowa poruszyła fanów i media. Słynny dziennikarz, prowadzący „Szkło kontaktowe” zmarł w sobotę, 26 września. Miał 61 lat. Przegrał walkę z rakiem. 

Zobacz też: Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Grzegorz Miecugow. Dziennikarz w wieku 61 lat przegrał walkę z nowotworem

Polecamy też: Grzegorz Miecugow pozostawił syna Krzysztofa i ukochaną żonę Joannę. Co mówili o dziennikarzu jego najbliżsi?


Data i miejsce pogrzebu Grzegorza Miecugowa

Jak donosi serwis jastrząbpost.pl, Grzegorz Miecugow zostanie pochowany w piątek, 1 września na warszawskich Powązkach. Uroczystość pogrzebowa ma rozpocząć się o godzinie 11:00. 

Polecamy też: Bez niego nie istniałoby „Szkło kontaktowe”. Co Grzegorz Miecugow mówił VIVIE! o karierze i życiowych wyborach?

Śmierć  Grzegorza Miecugowa

 Od grudnia 2011 roku dzieniikarz walczył z rakiem płuc. „Mogę być bardzo ciężko chory. Tak czy siak, będę miał operację, pytanie, czy jest to operacja banalna polegająca na wycięciu zgrubienia, które kiedyś może być niebezpieczne, czy jest to operacja, od której zaczynamy walkę o życie”, pytał Grzegorz Miecugow, cytowany przez serwis naszemiasto.pl podczas spotkania autorskiego w Darłowie. „Wiem, że ja kiedyś umrę, pytanie: wcześniej czy później. Mam jeszcze sporo do zrobienia. Tak czuję. Nie będę robił z tego tragedii, będę walczył”, zaznaczył.

Palił dużo, ale nigdy się tego nie wypierał. Po tym, jak lekarze postawili ostateczną diagnozę, postanowił zerwać z nałogiem. W wywiadzie dla jego z magazynów, mówił: „I dziś, jak patrzę na palących, to im współczuję. To nie daje żadnego ukojenia. Ja już nigdy nie zapalę. Ale po tym wszystkim zrobiłem tomografię. Wyszło mi, że mam guza w płucach’’.

Przeczytaj też: „Boże, szkoda, że go już nie ma’’. Jak bliscy współpracownicy wspominają Grzegorza Miecugowa? 

Zobacz też: „Już nigdy nie zapalę. Wyszło mi, że mam guza w płucach’’. Niezwykłe słowa Grzegorza Miecugowa o początkach choroby

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.