Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News
WSPOMNIENIE

Mija rok od tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka 

Grób na warszawskich Powązkach odwiedzą tłumy

Redakcja VIVA! 14 sierpnia 2020 20:51
Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

Osiemnastego sierpnia mija rok od tragicznego wypadku na jeziorze Kisajno, w którym zginał słynny producent filmowy, Piotr Woźniak-Starak. Do dziś trudno pogodzić się z jego stratą…

Grób Piotra Woźniaka-Staraka

Prochy producenta zostały złożone w rodzinnej posiadłości w Fuledzie niedaleko jeziora Kisajno. Jednak zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, ciała zmarłych nie mogą być grzebane poza cmentarzem. W tej sprawie toczy się postępowanie. Niedawno media informowały, że na Powązkach w Warszawie pojawił się nagrobek Piotra Woźniaka-Staraka.  Czy to symboliczna mogiła? 

„Nie pojawiły się informacje o tym, by szczątki miały zostać przeniesione z Mazur do innego grobu", mówił rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski [cytat za Super Expressem].

Jak podaje dziennik z grobu na warszawskich Powązkach zniknęły cięte kwiaty i różane serce. 

,,Wyróżnia się na tle pozostałych. Widać na nim świeżą trawę oraz warkocz z żywych roślin. (...) Dziś z tamtego widoku pozostał jedynie kamień pełniący funkcję tablicy nagrobnej", pisze Super Express. 

Wiele osób z pewnością odwiedzi to miejsceby zapalić symboliczny znicz i pomodlić się w pierwszą rocznicę śmierci Piotra Woźniaka-Staraka.  

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Piotr Woźniak-Starak, grób Piotra Woźniaka-Staraka w Warszawie
Fot. Piotr Molecki/East News

 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.